"Typowy wytwór PiS-u. Zakompleksiały damski bokser". Zmasowany atak na Rafała Piaseckiego na Portalu Samorządowym

Bydgoski radny Rafał Piasecki rozpalił emocje na nudnym dotąd Portalu Samorządowym.
Bydgoski radny Rafał Piasecki rozpalił emocje na nudnym dotąd Portalu Samorządowym. Fot. Łukasz Antczak / Agencja Gazeta
Portal Samorządowy to nie była dotąd najpopularniejsza platforma dyskusji o polskiej polityce. Nawet profile kontrowersyjnych lub popularnych prezydentów miast nie wzbudzały wielkich emocji i generowały nikłe zainteresowanie. Od kilku dni Portal Samorządowy przeżywa jednak prawdziwy szturm, a wszyscy nowi użytkownicy klikają w jedno nazwisko... Należy ono do osławionego stosowaniem przemocy domowej bydgoskiego radnego Rafała Piaseckiego.

Pod profilem prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz znajdziemy na Portalu Samorządowym ledwo cztery komentarze. Tak samo nudna jest dyskusja pod profilem poświęconym prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Nieco większe emocje wzbudzają kontrowersyjny włodarz Krakowa Jacek Majchrowski, czy niezwykle popularna w swoim mieście prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Nadal mówimy jednak o zaledwie kilkunastu komentarzach. Nikt nie przyciągnął na Portalu Samorządowym takiej rzeszy komentujących jak były już członek Prawa i Sprawiedliwości, bydgoski radny Rafał Piasecki. W ciągu kilku dni po ujawnieniu tego, w jak brutalny sposób traktował on swoją żonę, pod profilem Piaseckiego pojawiło się już prawie... 800 komentarzy.


Większość jest bardzo podobnej treści. "Fajnie by było, gdyby za to wszystko sz... poszedł do pierdla i został tam panienką" – czytamy w jednym z najnowszych i "delikatniejszych" komentarzy. "Typowy wytwór PiS-u. Zakompleksiały damski bokser", "Psychopata, sadysta, zwyrodnialec. Taką diagnozę można postawić po odsłuchaniu nagrań jak maltretuje swoją żonę", "Nie sąd cię ukaże damski bokserze, tylko koledzy spod celi" – to kilka innych opinii, które jeszcze nadają się do cytowania. Większość Polaków do osławionego stosowaniem przemocy domowej polityka ma bowiem tylko kilka słów w znacznie ostrzejszym tonie.

W lawinie krytyki z trudem można odnaleźć też nieco komentarzy, których autorzy stają w obronie Rafała Piaseckiego. "Od kilku dni na oczach całej Polski rozgrywa się spektakularny dramat tej Rodziny... To wielka strata , że kolejna rodzina rozpada się, bo jest to jeszcze młode małżeństwo, mają małe dzieci i tak naprawdę mieliby dla kogo żyć... Ale zabrakło Miłości..." – czytamy w opinii jednej z obrończyń Piaseckiego.
Tymczasem inne osoby o podobnych poglądach od słów wolały chyba czyny. Portal Samorządowy umożliwia nie tylko komentowanie pracy polityków, ale i wystawianie im ocen. I wśród sympatyków prawicy przycisk "głosuj na radnego" poszedł w ruch. Dzięki czemu Rafał Piasecki cieszy się poparciem na poziomie 9,09 proc., a to daje mu... drugi najlepszy wynik wśród bydgoskich radnych. Trudno obojętnie przejść też obok wykresu ilustrującego zmianę poparcia dla radnego po ostatnich wyborach. Wyraźnie widać, że mocno podskoczyło ono dopiero w marcu. Czyli wówczas, gdy na dobre wybuchła afera ze stosowaniem przez niego przemocy domowej.
Trwa ładowanie komentarzy...