Kolejne odejście w PiS. Wicemarszałek Senatu podał się do dymisji. Oficjalnie chodzi o "powody osobiste"

Poseł PiS Grzegorz Czelej
Poseł PiS Grzegorz Czelej Fot. Rafał Michałowski / Agencja Gazeta
To już trzecie, po Bartłomieju Misiewiczu i Wacławie Berczyńskim, głośne odejście w Prawie i Sprawiedliwości. Wczoraj do dymisji podał się nie tylko przewodniczący podkomisji smoleńskiej, ale i wicemarszałek Senatu Grzegorz Czelej. Szybko tajne głosowanie senatorów przesądziło, że jego miejsce zajmie Michał Seweryński z PiS.

Wczoraj Polskie Radio poinformowało, że wicemarszałek Senatu Grzegorz Czelej z powodów osobistych podał się do dymisji. Zapewniał, że zrezygnował "bez żadnych nacisków", a to wyłącznie jego "prywatna decyzja". Powiedział również, że od dłuższego czasu rozmawiał na ten temat zarówno z marszałkiem Karczewskim, jak i przewodniczącym Jarosławem Kaczyńskim. "Mam prawo zrezygnować i rezygnuję z własnej woli" – podkreślił Czelaj.

Głos w sprawie zabrał także Bogdan Borusewicz (PO). Wczoraj późnym wieczorem marszałek Senatu na Facebooku napisał, że "pomimo naszych żądań nie otrzymaliśmy żadnego wyjaśnienia przyczyny tak nagłego trybu odwołania wicemarszałka Senatu".

Pomimo naszych żądań nie otrzymaliśmy żadnego wyjaśnienia przyczyny tak nagłego trybu odwołania wicemarszałka Senatu....

Opublikowany przez Bogdan Borusewicz na 20 kwietnia 2017
Borusewicz poinformował także, że senatorowie Platformy Obywatelskiej zgłosili własną kandydaturę – proponując na to stanowisko Marka Borowskiego.
Jednak senatorowie (zdecydowaną większość posiadają ci reprezentujący PiS) w tajnym głosowaniu zdecydowali inaczej. Niezależny Marek Borowski przegrał z Michałem Seweryńskim z PiS stosunkiem głosów 28 do 57.

Grzegorz Czelej w wyborach parlamentarnych dziesięć lat temu został wybrany na senatora z ramienia PiS w okręgu lubelskim. Zasiadał m.in. w komisjach: ds. Unii Europejskiej i Spraw Zagranicznych. Bezskutecznie ubiegał się także o mandat posła do Parlamentu Europejskiego. Wicemarszałkiem Senatu było od dwóch lat. Z kolei nowy wicemarszałek Senatu – Michał Seweryński w przeszłości był m.in. ministrem edukacji i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Senatorem jest od 2011 roku.


źródło: Onet.pl[
Trwa ładowanie komentarzy...