Policja zatrzymała sprawcę ataku na kawiarnię Irańczyka. To... 85-latek. "W jednej ręce laska, w drugiej spray"

Policja zatrzymała 85-letniego sprawcę dewastacji kawiarni Brunet Kafe w Warszawie. Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu.
Policja zatrzymała 85-letniego sprawcę dewastacji kawiarni Brunet Kafe w Warszawie. Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu. Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Narastającą agresję na tle światopoglądowym, religijnym i etnicznym często tłumaczy się tym, iż ulega jej niemająca gdzie się wyżyć młodzież. Ta teoria upada jednak w świetle informacji o sprawcy dewastacji warszawskiej kawiarni Brunet Kafe, którą prowadzi Irańczyk Salar Farsi. Zniszczeń w jego lokalu dokonał prawdopodobnie motywowany nienawiścią do muzułmanów ... 85 latek.

Mało szokujące? No to dodajmy, że pojawiają się podejrzenia, iż sędziwy, ale krewki rasista ma na koncie więcej takich czynów. Cytowani przez TVN Warszawa policjanci relacjonowali, iż po zatrzymaniu 85-latek nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć powodów, dla których wyłamał zamek do Brunet Kafe i pomazał szyb tej kawiarni żółtym sprayem (w drugiej ręce trzymał laskę). Tymczasem po dokonaniu wyceny zniszczeń i zakończeniu gromadzenia materiału dowodowego organy ścigania łatwo będą mogły poinformować staruszka o grożącym mu wymiarze kary.

Jak informowaliśmy w naTemat, od chwili otwarcia we wrześniu ubiegłego roku kawiarnia Brunet Kafe była już celem kilku ataków. W lokalu wyłamywano zamki, faszerowano je gwoździami lub zamalowano witryny. Wszystko to działo się prawdopodobnie tylko dlatego, że właścicielem tego miejsca jest pochodzący z Iranu Salar Farsi, który Polsce mieszka od dziewięciu lat i właśnie kończy doktorat na Uniwersytecie Warszawskim.

źródło: TVN Warszawa
Trwa ładowanie komentarzy...