Manifestacje w Niemczech. Do Kolonii przyjechali zwolennicy skrajnej prawicy, mieszkańcy protestują

Od rana w Kolonii trwaj protesty przeciwko skrajnie prawicowej partii AfD.
Od rana w Kolonii trwaj protesty przeciwko skrajnie prawicowej partii AfD. Fot. Marcus Winter / Twitter
Dziś w Kolonii odbywa się zjazd antyislamskiej i skrajnie prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), która w tym roku – pierwszy raz w historii – liczy na wejście do niemieckiego parlamentu. Od samego rana w mieście odbywają się manifestacje środowisk lewicowych. Protestują między innymi pod hasłami "Zablokujmy nazistów” i "Nigdy więcej"

Organizatorzy spodziewają się, że w protestach przeciwko AfD weźmie udział łącznie około 50 tys. osób. Policja jest też przygotowana na ewentualne wystąpienie zamieszek. Jak dotąd ranny został jeden policjant, który eskortował członków AfD.
Zjazd AfD potrwa do jutra. W tym czasie partia wybierze lidera, który poprowadzi ich do wrześniowych wyborów do Bundestagu. Szefowa partii Frauke Petry, podczas płomiennego wystąpienia otwierającego zjazd przypomniała między innymi, że dewizą AfD jest "Odwaga (głoszenia) prawdy”. Jeden z jej członków. Bjoern Hoecke, w styczniu wywołał skandal, sugerując że Pomnik Ofiar Holocaustu w Berlinie jest dla Niemców czymś haniebnym.

Źródło: tvn24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...