Na Okęciu media będą neutralne. Ani TVN, ani TVP, tylko BBC – żeby nie było awantur o pilota

W salonach VIP na Okęciu nie będzie wyświetlane TVP czy TVN. Na ekranach zamiast nich ma się pojawić program BBC.
W salonach VIP na Okęciu nie będzie wyświetlane TVP czy TVN. Na ekranach zamiast nich ma się pojawić program BBC. Fot. Alina Gajdamowicz / Agencja Gazeta
Po awanturze, jaką poseł Wiesław Janczyk zrobił na Okęciu, kierownictwo portu lotniczego podjęło salomonową decyzję. Od tej pory w strefie VIP telewizja ma być neutralna, bez skojarzeń z "dobrą zmianą" czy opozycją. Zamiast TVP Info i TVN24 w telewizorach będzie wyświetlany program informacyjny BBC.

Kilka tygodni temu jeden z pasażerów przebywających w strefie VIP na warszawskim lotnisku Okęcie usilnie domagał się, żeby przełączyć program w telewizorze. Zdenerwowało go to, że wyświetlano program informacyjny TVN24 i zażądał przełączenia na któryś z programów telewizji publicznej. Pasażerem okazał się poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister finansów Wiesław Janczyk.
Żądanie posła spotkało się z ostrą reakcją innego pasażera. Zdenerwowany stwierdził, że PiS całą Polskę zmusza do oglądania propagandowej TVP i on sobie nie życzy, żeby zmieniać kanał. Informacja o walkach o telewizor dotarła w końcu do kierownictwa portu lotniczego.

Tam zdecydowano, że Okęcie nie będzie brało udziału w sporach pasażerów. Żeby nie urazić niczyich sympatii politycznych, od tej pory transmitowany ma być wyłącznie BBC. Jeszcze nie wiadomo, jak zareagują na to ci posłowie, którzy nie opanowali języków obcych. Może się okazać, że to nie koniec tej historii.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Trwa ładowanie komentarzy...