"Ty dałeś coś innym, teraz my chcemy cię wspomóc". Wzruszające nagranie Owsiaka dla Tomasza Golloba poruszyło internet

Jerzy Owsiak chce pomóc Tomaszowi Gollobowi.
Jerzy Owsiak chce pomóc Tomaszowi Gollobowi. Fot . Andrzej Michalik/ Agencja Gazeta
Tomasz Gollob zawsze chętnie wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, dlatego teraz WOŚP nie zostawi go bez pomocy. Specjalnie dla niego Jerzy Owsiak nagrał krótki film i umieścił na Facebooku. "Dla Tomka Golloba" – napisał krótko. Internauci oszaleli. "Jurek, jesteś wielki" – setki podobnych w duchu komentarzy w ciągu kilku godzin znalazło się pod tym nagraniem.

"Witaj Tomku" – zaczyna Owsiak. Wita z pokoju, który w czasie finału WOŚP pęka w szwach od darów i fantów, i które potem są licytowane. – Zawsze odpowiadałeś na nasze prośby. I to tutaj były twoje kombinezony, plastrony, osłonki na kierownice. To tutaj, w 2013 roku, przed naszą fundacją fotografowałeś się ze swoim motocyklem. Dzięki tobie fundacja zdobyła dziesiątki tysięcy złotych, które mogliśmy i możemy przeznaczyć na ratowanie życia i zdrowia dzieci, a także seniorów – mówi Owsiak.


Dlatego Tomasz Gollob teraz może liczyć na jego pomoc. Cała Fundacja trzyma kciuki za jego zdrowie. – Teraz ty jesteś w kłopocie, jesteś w tarapatach. I wiedz o tym, że mnóstwo ludzi jest razem z tobą – mówi Owsiak. Dużo ciepłych słów pada pod adresem żużlowca, który uległ poważnemu wypadkowi w trakcie niedzielnego treningu przed mistrzostwami Strefy Polski Północnej w Motocrossie w Chełmie. Tomasz Gollob pokazał, że można być wytrwałym, odważnym, kochać życie, i zwyciężać

– Pamiętaj, że ty dałeś coś dla innych, teraz my, fundacja, będziemy chcieli ci pomóc. Jeżeli będziesz potrzebował drogiego sprzętu rehabilitacyjnego, daj znać. Na pewno pojawimy się natychmiast u ciebie – mówi Owsiak.

Tym nagraniem Jerzy Owsiak poruszył setki internautów. "Wspaniały gest z twojej strony Jurek, jako kibic żużla i Tomka bardzo ci za te słowa dziękuję. Kolejny raz pokazujesz , że jedną z nielicznych spraw które udały się w Polsce jest WOŚP i to tobie należy się POMNIK" – pisze jeden z internautów. Inny: "Wzruszyłam się, łzy mi poleciały. Jurku, jak zawsze, jesteś mądry i wspaniały. I jak tu Cię nie kochać?".
Trwa ładowanie komentarzy...