Gra o tron króla internetu. Miauczące sierściuchy muszą mieć się na baczności, bo sowy to nowe koty

Szok i niedowierzanie. Sowy mają nogi jak modelki!
Szok i niedowierzanie. Sowy mają nogi jak modelki! Fot. memy.pl
Jak ekspresowo zdobyć popularność? Ucz się od sów. Jeszcze nie tak dawno dla dziadków były symbolem śmierci oraz nocy. Dla ojców (tych młodszych) listonoszem z Harrego Pottera. W dobie internetu stały się ptakami... "memotwórczymi". Nic dziwnego, że poduchy-sowy wypchnęły z dziecięcych pokoi misie.

– Lubię memy z sowami, oczywiście te inteligentne – przyznaje Sławomir Rubacha, prezes Stowarzyszenia Obrony Sów. Tymi drapieżnymi ptakami zajmuje się od blisko 20 lat. Często je ratuje, bowiem przy okazji remontu starych budynków likwidowane są ich gniazda. – W niektórych miejscach w Polsce, zwłaszcza w tym starszym pokoleniu, dalej jest postrzegana, jako ptak ciemności. Młodzi widzą je zupełnie inaczej – opowiada.
Modę na sowy zapoczątkował Harry Potter. Co niestety, później zaowocowało porzucaniem sów śnieżnych do schronisk. – Sowy zwłaszcza te młode wyglądają, jak słodkie, śmieszne, kuleczki. No, a jak podrosną, to potem różnie są traktowane. Ja zdecydowanie wolę oglądać te ptaki w naturze – opowiada Rubacha.

My też nie stajemy na głowie... ;) Finiszujemy z projektem - Kampania edukacyjna "Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróż...

Opublikowany przez Stowarzyszenie Ochrony Sów Owl Conservation Society na 19 kwietnia 2017
Tymczasem moda na sowy przekłada się nie tylko na internet i sklepy zoologiczne. Ania szyje poduszki w kształcie sów i je sprzedaje. – Przeglądałam internet i zauważyłam, że są modne. Zdecydowanie lepiej sprzedają się od innych poducho-zwierzątek – uważa. Pierwsze sowy uszyła dla córek. Były w kolorze niebieskim i różowym. – Miałam materiał tylko w tych kolorach i teraz powiedziałbym, że były dość koszmarne. Córki zachwycały się jednak nimi – śmieje się.
Dzieci zupełnie inaczej postrzegają sowy. Gdy Jarosław Orczykowski wraz z żoną zakładał przed laty przedszkole i żłobek w Ostrowie Wielkopolskim nie przypuszczali, że będą modne. – Placówkę nazwaliśmy "Sowy i sówki", bo ten ptak kojarzony był z mądrością – podkreśla. Teraz w przedszkolu oprócz własnych gadżetów związanych z sową jest mnóstwo przywiezionych przez rodziców pociech. – Właśnie patrzę na parapet, na którym mamy pełno maskotek i suwenirów z sową. Jest jakiś boom na sowy – przyznaje.
Nie dysponujemy statystyką, ani też naukowym poparciem tej tezy. Ale dominację sów w internecie widać gołym okiem
W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszyło się zdjęcie, które pokazywało długość nóg sów. Wygląda to śmiesznie, ale zdjęcie po prostu pokazuje, że te ptaki są doskonale przystosowanymi drapieżnikami. Długie nogi zakończone szponami idealnie chwytają ukryte w trawie gryzonie. Kolejnym fenomenem jest bezszelestny lot ptaka. Ci co lubią chodzić w nocy po lesie, pewnie znają ten stan, gdy nagle nad głową ujrzeli sowę. Cichy lot sowy zapewnia nie tylko budowa skrzydeł, ale i pióra. Tymczasem sowy podbijają internet, nawet, gdy piór nie mają.
W ostatnich dniach polską sieć rozgrzała sowa, która wystąpiła w teledysku SexMasterki. Tylko w ciągu trzech dni obejrzało go trzy miliony osób.
Choć mamy wrażenie, że te mądre ptaki już cieszą się w sieci znacznie większą popularnością niż kontrowersyjna youtuberka. To znak, że nasza cywilizacja ma szansę jednak przetrwać.
Trwa ładowanie komentarzy...