Kolejne niewygodne fakty dla nowej konsul z Ohio. Internet huczy od plotek, że ma zakaz wykonywania zawodu

Maria Szonert-Binienda
Maria Szonert-Binienda Fot. Facebook / Maria Szonert
Maria Szonert-Binienda miała zostać zawieszona przez Komisję Dyscyplinarną Sądu Najwyższego w prawie do wykonywania zawodu adwokata. Szonert z zawodu jest prawnikiem i reprezentuje w USA rodziny osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej.

W ostatnich dniach o Marii Szonert zrobiło się głośno, ponieważ opublikowała zdjęcie Donalda Tuska w hitlerowskim mundurze (już usunięte) czy fotomontaż łączący fotografię Radosława Sikorskiego z obrazem przedstawiającym egzekucję o tytule "Wieszanie zdrajców".

Tymczasem Piotr Kołomycki, szef gabinetu Dariusza Rosatiego i przewodniczący Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" w Warszawie, poinformował na Twitterze, że honorowa konsul straciła prawo do wykonywania zawodu adwokata w stanie Pensylwania. Do sprawy na Facebooku odniósł się jednak Andrew T. Chronowski, który rzucił na nią inne światło.

......................................................................................................................ID...

Opublikowany przez Andrew T. Chronowski na 28 kwietnia 2017
"Nie znalazłem, by pani Szonert-Binienda była członkiem Bar Association (odpowiednik polskiej izby adwokackiej ) w Ohio. A więc praktykowała tylko w Pensylwanii, gdzie ją ukarano... " – napisał.
Te zarzuty skomentowała dla Wirtualnej Polski sama zainteresowana. "Nie mam zakazu wykonywania zawodu!!! Mam pełne prawo wykonywania zawodu w stanie Ohio! Natomiast mam od 1989 roku status nieaktywny w stanie Pennsylvania gdyż nie mieszkam w tym stanie, w związku z czym nie praktykuję w tym stanie. Natomiast mam zdany egzamin licencyjny i jestem przyjęta do praktyki w Pensylwanii ale nie utrzymuję aktywnego statusu tam gdyż nie potrzebuję" – stwierdziła (pisownia oryginalna).

Dziś stanowisko w sprawie honorowej konsul, która oddała się do dyspozycji ministra Witolda Waszczykowskiego, zajęło MSZ. Przedstawiciele biura prasowego resortu podkreślili, że "treści publikowane przez konsul na jej prywatnych kontach w mediach społecznościowych przed otwarciem konsulatu honorowego wyrażają jej prywatne poglądy".


Kilka godzin temu mecenas Roman Giertych zapowiedział, że w imieniu przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska wyśle do prokuratury wniosek w sprawie konsul.
Trwa ładowanie komentarzy...