Posłanka Nowoczesnej ma "pomysł" na oszczędność. Chce zlikwidować... podwójną ciągłą

Posłanka Nowoczesnej Elżbieta Stępień
Posłanka Nowoczesnej Elżbieta Stępień Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Elżbieta Stępień ma innowacyjny pomysł na to, jak zaoszczędzić na farbie. Posłanka Nowoczesnej uznała, że można malować pojedynczą linię ciągłą oddzielającą pasy ruchu. Skierowała w tej sprawie nawet interpelację.

Posłanka Nowoczesnej skierowała interpelację nr 11687 do Andrzeja Adamczyka, czyli ministra infrastruktury i budownictwa, w której stwierdziła, że "inne państwa, m.in. sąsiednie Czechy, stosują dla oddzielenia ruchu pojazdów poruszających się w kierunkach przeciwnych tylko jedną linię, a Polacy poruszający się po czeskich drogach nie mają problemu z interpretacją takiego oznakowania". Elżbieta Stępień zaznaczyła także, że to dobry przykład "gospodarności" i "pozwala na oszczędności w nakładach finansowych na utrzymanie dróg".
Zdaniem posłanki Nowoczesnej wprowadzenie jednej linii przyniesie korzyści gminom, powiatom i instytucjom utrzymywanym z budżetu państwa. "Zastosowanie takiej metody w kontekście obowiązku odnawiania oznakowania poziomego raz do roku sprawi, że poczynimy milionowe w skali kraju oszczędności, nie pogarszając przy tym bezpieczeństwa ruchu drogowego"– pisze Stępień.

Pytanie, czy taka inicjatywa pomoże Nowoczesnej odbudować się w sondażach. W tym najnowszym dla "Wiadomości" TVP partia jest poniżej progu wyborczego.
Trwa ładowanie komentarzy...