Konsul z Ohio zaczęła się tłumaczyć... "Moje konto na Facebooku zostało zhakowane, a Twittera nie używam w ogóle"

Maria Szonert
Maria Szonert Fot. Facebook / Maria Szonert
"Zmasowana kampania kłamstw i oszczerstw", "moje konto zostało zhakowane", a "Twittera w ogóle nie używam" - napisała w oświadczeniu Maria Szonert-Binienda, od niedawna konsul honorowa w Akron w stanie Ohio.

Szonert-Binienda stwierdziła, że jej profil na Facebooku "może być wykorzystywany bez jej wiedzy". Konsul honorowa zaznaczyła także, że promowanie haseł hitlerowskich uważa za naganne. I podkreśliła, że medialna kampania przeciwko niej "odbywa się w następstwie decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z 11 kwietnia 2017 r., która pozytywnie rozpatrzyła skargę (jej autorstwa – red.) na manipulacje stacji TVN 24, zniesławiające ekspertów zaangażowanych w sprawę śledztwa smoleńskiego".
Szonert odniosła się także do informacji o jej rzekomym pozbawieniu prawa do wykonywania zawodu adwokata w stanie Pensylwania. "Posiadam licencję adwokata w stanie Pensylwania i Ohio. W stanie Pensylwania od 1989 roku utrzymuję status nieaktywny, gdyż tam nie mieszkam i nie praktykuję. Natomiast w stanie Ohio utrzymuję status aktywny z pełnym prawem wykonywania zawodu. Status nieaktywny w Pensylwanii nie ma nic wspólnego z żadnymi sankcjami dyscyplinarnymi, jak to jest obecnie przedstawiane w polskich mediach" – zaznaczyła w oświadczeniu.

O Szonert, od niedawna konsul honorowej RP w Akron w stanie Ohio i żonie członka podkomisji smoleńskiej Wiesława Biniendy, zrobiło się głośno po tym, jak dziennikarze opisali, co w mediach społecznościowych publikuje. Honorowa konsul zamieściła m.in. zdjęcie z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem w hitlerowskim mundurze czy wpis z fotomontażem łączącym zdjęcie byłego szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego z obrazem przedstawiającym egzekucję o tytule "Wieszanie zdrajców". Dziś do sprawy odniosło się również polskie MSZ.

"W związku z zaistniałą sytuacją zdecydowałam się oddać do dyspozycji Ministra Spraw Zagranicznych. W przypadku możliwości kontynuowania misji Konsula Honorowego RP w Ohio deklaruję zawieszenie działalności politycznej i publicystycznej" – napisała w swoim ostatnim wpisie konsul.

Szanowni Państwo W związku z zaistniałą sytuacją zdecydowałam się oddać do dyspozycji Ministra Spraw Zagranicznych. W...

Opublikowany przez Maria Szonert na 28 kwietnia 2017
Źródło: Polsatnews.pl
Trwa ładowanie komentarzy...