5-6 godzin w kolejce do kolejki na Kasprowy. Wcześniej parę godzin w korku. Oto Zakopane w majówkę

Trwa turystyczne oblężenie Zakopanego – gigantyczne korki na drogach pokazuje m.in. fotograf "Tygodnika Podhalańskiego".
Trwa turystyczne oblężenie Zakopanego – gigantyczne korki na drogach pokazuje m.in. fotograf "Tygodnika Podhalańskiego". Fot. Kadr z YouTube / Bartosz Jurecki
Kilkusetmetrowe kolejki, blokada dróg dojazdowych – tak wygląda długi majowy weekend w Zakopanem. Mimo że turystów jest mniej niż się spodziewano, według miejscowych ta majówka przejdzie do historii.

1 maja przyjezdni czekali wiele godzin, by dostać się na Kasprowy Wierch, jak powiedział "Dziennikowi Polskiemu" lokalny sprzedawca pamiątek, od lat nie widział "aż takiej kolejki". Na parkingach brakuje miejsce, do parkowania służą już pobocza. Głównym celem wycieczek jest Morskie Oko. Fotograf Bartosz Jurecki, współpracujący z "Tygodnikiem Podhalańskim", pokazał filmik na zakorkowanych tatrzańskich dróg, dzieli się też zdjęciami z majówkowego oblężenia na Facebooku.

Droga do Morskiego Oka 01.05.2017 / © Bartłomiej Jurecki, www.jurecki.com

Opublikowany przez Bartłomiej Jurecki na 1 maja 2017
Turystyczny najazd, jak tłumaczy Ewa Holek z TPN, powoli słabnie, choć o spokoju jeszcze nie ma mowy. Poza szlakami najwięcej ludzi jest na Krupówkach. Jej zdaniem i tak przyjechało trochę mniej turystów niż się spodziwano. – Widać, że niekorzystna pogoda (na wtorek też jest zapowiadany deszcz), niskie temperatury odstraszyły niektórych. Wiele osób w ubiegłym tygodniu odwoływało przyjazdy – dodaje przedstawicielka TPN.

źródło: dziennikpolski.pl
Trwa ładowanie komentarzy...