Polsat dostał polecenie, by nie pokazywać prezydenta Dudy na trybunach. Aby nie prowokować do gwizdów?

Zdjęcie poglądowe. Europoseł Andrzej Duda (PiS) z żoną na trybunach stadionu piłkarskiego (2014).
Zdjęcie poglądowe. Europoseł Andrzej Duda (PiS) z żoną na trybunach stadionu piłkarskiego (2014). fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
2 maja prezydent Andrzej Duda wraz z ministrem Witoldem Bańką oglądał na Stadionie Narodowym finałowy mecz Pucharu Polski. Według opublikowanej w piątek wieczorem relacji Telewizji Polsat, doszło wtedy do dziwnego wydarzenia. – Zadzwoniła do mnie pani z Kancelarii Prezydenta i poinformowała, że "jest polecenie, aby nie pokazywać prezydenta w telewizji" – mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu.

Kmita opowiada, że prezydent Andrzej Duda spędził mecz wraz z przedstawicielem rządu PiS w prywatnej loży, zamiast usiąść obok prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Gdy usłyszał o "poleceniu" Kancelarii Prezydenta zapytał o powód, dla którego kamery miałyby omijać prezydenta Dudy, ale nie dostał odpowiedzi.

My jednak pokusimy się o wyjaśnienie prośby. Zazwyczaj, gdy kamera skieruje się na prezydenta, obraz trafia na stadionowy ekran z relacją tv. Wówczas trybuny reagują buczeniem i gwizdami. Tak było rok temu. To przykre, a Andrzej Duda dowiaduje się, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków. Co ciekawe, po zakończeniu meczu prezydent wystąpił przed kamerą Polsat News. Tak jest bezpieczniej.

Marian Kmita relacjonuje, że odrzucił żądanie Kancelarii Prezydenta. – Odpowiedziałem jedynie krótko, że ewentualne polecenie może dotyczyć wyłącznie wewnętrznej struktury Kancelarii, a nie prywatnej stacji telewizyjnej – mówi dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.


W piątek serwisy informacyjne obiegła wiadomość o dymisji Marka Magierowskiego, byłego dziennikarza, rzecznika prasowego prezydenta Andrzeja Dudy. Już kilka godzin później na stanowisku zastąpił go poseł Krzysztof Łapiński (PiS). Dziś "Newsweek" ujawnia, że decyzja Magierowskiego była jak grom z jasnego nieba dla całego Pałacu Prezydenckiego, z samym Dudą włącznie.

źródło: PolsatNews.pl
Trwa ładowanie komentarzy...