Historyczne sukcesy Polaków w Wings for Life! Stelmach wygrała wśród kobiet, Olszewski zajął drugie miejsce w generalce

Wielkie sukcesy Polaków biegu Wings for Life!
Wielkie sukcesy Polaków biegu Wings for Life! Fot. YouTube.com/Wide Sports
To jedyny taki bieg, w którym meta goni zawodników. Dziś Polacy po raz czwarty w historii wzięli udział w międzynarodowych charytatywnych zawodach Wings for Life i zanotowali wielki sukces. Polak przebiegł drugi dystans na świecie, a Polka pośród biegnących kobiet była najlepsza!

Wings for Life to bieg, w którym wziąć udział może każdy, ale trzeba wiele hartu ducha, żeby na koniec stanąć obok najlepszych. Bo ci, o których piszą dziś media na całym świecie, przebiegli trasę dwukrotnie dłuższą niż bieg maratoński! Rywalizacja odbywa się na całym świecie w 24 miejscach jednocześnie. Od czterech lat także w Polsce. To bieg specyficzny, w którym liczy się, kto dobiegnie dalej zanim... meta go dogoni. 100 proc. przychodów z tytułu opłat startowych przeznaczona jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego.

Jak ten bieg wygląda w praktyce? Zawodnicy startują, a pół godziny po nich na trasę wyrusza samochód pościgowy. Z początku prędkość samochodu jest niewielka, ale rośnie wraz z powiększającym się dystansem. Gdy auto wyprzedzi któregoś z biegaczy, ten przerywa bieg i sprawdza się, ile kilometrów przebiegł zanim został "złapany przez metę". Rekordziści są w stanie przebiec ponad 80 km.

W tym roku zawodnicy z Polski odnotowali wielki sukces. Wśród kobiet wygrała Dominika Stelmach, która przy okazji pobiła światowy rekord, pokonując dystans 68,2 km. Pośród mężczyzn Bartosz Olszewski zajął drugie miejsce. Jego meta dogoniła, gdy przebiegł 88 km. Zwycięzcą okazał się Szwed Aron Anderson, który rywalizował na wózku inwalidzkim.