Pawłowicz mówi to, co naprawdę myślą w PiS? Zamiast gratulować Macronowi, pisze: "Damy mu radę"

Posłanka Krystyna Pawłowicz daleka jest od gratulowania nowo wybranemu prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi.
Posłanka Krystyna Pawłowicz daleka jest od gratulowania nowo wybranemu prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Spóźnione czy nie, ale jednak gratulacje z okazji wygranych wyborów we Francji ślą Emmanuelowi Macronowi i premier Beata Szydło, i prezydent Andrzej Duda. Tymczasem nowy wpis facebookowy posłanki Krystyny Pawłowicz sugeruje, że zarzut Macrona z kampanii, iż Polska pod rządami PiS kibicowała Marie Le Pen, nie jest całkiem bezpodstawny.

"FRANCUZI (pisownia oryginalna – red.) nie mieli już sił walczyć o Francję" – napisała posłanka Prawa i Sprawiedliwości na Facebooku. Porównała z nimi Polaków, którzy oddali pełnię władzy prawdziwym patriotom. "My się odradzamy, Francuzi giną..." – oceniła Krystyna Pawłowicz.

I o ile Andrzej Duda w nocie gratulacyjnej wyraził życzenie wzmocnienia współpracy polskiego i francuskiego rządu, to Pawłowicz ma najwyraźniej inne zdanie w kwestii naszych stosunków z Francją. "A prezydentowi Macronowi też 'DamyRadę'" – zakończyła swój wpis na Facebooku.

FRANCUZI nie mieli już sił walczyć o Francję. W porównaniu z nimi Polacy to mocarze ducha,oddali pełną władzę polskim...

Posted by Krystyna Pawłowicz on Sunday, May 7, 2017


Już wcześniej Pawłowicz otwarcie wyrażała swoją dezaprobatę dla proeuropejskiego kandydata na prezydenta Francji. "Ten cały E. MACRON,kandydat na kolejnego prezydenta Islamskiej Republiki Francuskiej,gestykuluje i wrzeszczy w czasie swych przemówień - wypisz wymaluj - jak niezapomniani ADOLF i BENITO" – napisała 3 maja na Facebooku.

Ten cały E. MACRON,kandydat na kolejnego prezydenta Islamskiej Republiki Francuskiej,gestykuluje i wrzeszczy w czasie...

Posted by Krystyna Pawłowicz on Wednesday, May 3, 2017
Emmanuel Macron wygrał niedzielne wybory prezydenckie we Francji. Centrowy kandydat uzyskał 66,06 proc. głosów, a na jego rywalkę w drugiej turze wyborów, kandydatkę skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen, zagłosowało 33,94 proc. Francuzów.
Trwa ładowanie komentarzy...