Joanna Schmidt w końcu oficjalnie przyznaje. "Jesteśmy razem z Ryszardem". Czy to pomoże na spadające sondaże?

Posłanka Joanna Schmidt na łamach jednego z tabloidów wyznała, że jest w związku z szefem Nowoczesnej Ryszardem Petru.
Posłanka Joanna Schmidt na łamach jednego z tabloidów wyznała, że jest w związku z szefem Nowoczesnej Ryszardem Petru. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Skandal wywołany podróżą Joanny Schmidt i Ryszarda Petru do Portugalii w czasie gorących wydarzeń z grudnia ubiegłego roku zapoczątkował wizerunkowe problemy Nowoczesnej i odpływ wyborców. Czy ujawnienie prawdy na temat relacji posłanki z szefem jej partii pomoże odzyskać sympatię Polaków? W to zdaje się wierzyć Joanna Schmidt, która na łamach jednego z tabloidów właśnie wyznała, że w związku z Ryszardem Petru jest od jesieni ubiegłego roku.

– We wrześniu 2016 roku wzięłam rozwód. W październiku zeszłego roku Ryszard Petru wyprowadził się z domu. Jesteśmy razem. Ryszard był w trakcie separacji, a teraz jest w trakcie rozwodu. To Ryszard złożył pozew rozwodowy – mówi posłanka w rozmowie z "Super Expressem". Ten tabloid ostatnimi czasy odgrywa rolę głównej tuby informacyjnej w sprawie życia prywatnego Ryszarda Petru. Zaledwie kilka dni temu to z jego łamów Polacy dowiedzieli się o rozwodzie szefa Nowoczesnej.

Prasa brukowa bez wątpienia gwarantuje dotarcie do szerokiego grona odbiorców, ale czy może pomóc w odbudowaniu wizerunku partii Ryszarda Petru, która w kilka miesięcy z pozycji lidera opozycji spadła poniżej progu wyborczego? Przypomnijmy, iż przed wybuchem skandalu z wczasami Schmidt i Petru na Maderze średnie miesięczne poparcie dla Nowoczesnej utrzymywało się na poziomie ok. 20 proc. Od grudnia Petru i spółka sukcesywnie tracą zaufanie. Z najnowszych sondaży Kantar Public wynika, że na Nowoczesną zagłosowałoby dziś jedynie 4 proc. Polaków.

źródło: "Super Express"
Trwa ładowanie komentarzy...