Szef SLD wietrzy nowy spisek. "Chodzą słuchy, że Schetyna i Kaczyński rozmawiają na temat podwyższenia progu wyborczego"

Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty sugeruje, że PO i PiS dogadują się w sprawie podwyższenia progu wyborczego i uniemożliwienia małym partiom wejścia do Sejmu.
Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty sugeruje, że PO i PiS dogadują się w sprawie podwyższenia progu wyborczego i uniemożliwienia małym partiom wejścia do Sejmu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jak wiadomo, spiski świetnie sprzedają się w polskiej polityce i Sojusz Lewicy Demokratycznej chyba postanowił mieć własny. W środowy poranek przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty na antenie TVN24 stwierdził, że "cała ta historia związana z tworzeniem jednej listy opozycyjnej to po prostu ściema pana Schetyny". I zasugerował, że Platforma Obywatelska łączy siły z Prawem i Sprawiedliwością w sprawie takiej zmiany prawa, która uniemożliwi wejście do Sejmu małym ugrupowaniom.

– Jest jedna metoda na stworzenie tej jednej listy – zaczął tajemniczo szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Chodzą słuchy, że pan Schetyna z panem Kaczyńskim rozmawiają na temat podwyższenia progu wyborczego. Bo tak naprawdę to jest metoda na to, żeby stworzyć faktycznie dwa bloki wyborcze – oznajmił Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w "Jeden na jeden" TVN24.
Przypomnijmy, iż najnowsze sondaże wskazują, że jak na razie SLD walczy o odzyskanie poparcia, które umożliwiłoby przekroczenie obowiązującego progu wyborczego. Z badań większości pracowni wynika, że sondażowy słupek Sojuszu sięga poziomu 3-6 proc. Jedynie sondaże Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" i Nowa TV informują, że formację Czarzastego popiera ponad 10 proc. Polaków.
Trwa ładowanie komentarzy...