Ależ pogarda dla obywateli. Aż trudno uwierzyć, jak poseł Żalek ocenił podpisanych pod wnioskiem o referendum oświatowe

Poseł Jacek Żalek dokonał "samozaorania". Przed wyborami domagał się większego wpływu na władzę, teraz gdy jego ugrupowanie rządzi zmienia zdanie.
Poseł Jacek Żalek dokonał "samozaorania". Przed wyborami domagał się większego wpływu na władzę, teraz gdy jego ugrupowanie rządzi zmienia zdanie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Przepraszam, ale jakich obywateli?! To akcja czysta polityczna – tak poseł Jacek Żalek mówił o prawie milionie Polaków, którzy domagają się referendum w sprawie reformy oświaty. A jeszcze przed wyborami jego ugrupowanie "Polska Razem" zapewniało, że nie będą głosowali przeciwko referendum na wniosek obywateli. Teraz wychodzi na to, że nie każdego obywatela uważają za... obywatela.

Prowadzący wywiad w RMF FM nie mógł uwierzyć własnym uszom, gdy poseł Jacek Żalek odniósł się do podpisanych po wnioskiem po prostu zadziwia. – Przepraszam, ale jakich obywateli? To jest akcja czysto polityczna – komentował poseł. Prowadzący program Marcin Zaborski był zaskoczony: "Panie pośle – obywatele!".
Inicjatorem referendum w sprawie reformy edukacji jest Związek Nauczycielstwa Polskiego. Akcję wsparły Platforma Obywatelska, PSL, czy Nowoczesna. Podpisy zbierano od 1 lutego, a pod koniec kwietnia wniosek trafił do Sejmu. Za referendum podpisało się ponad 910, 5 tys. obywateli. Pytanie we wniosku jest jedno: "Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?".

Pomysł referendum oczywiście spotkał się z krytyką rządzących. Beata Szydło komentowała, że jest za późno, aby wstrzymywać reformę. Tymczasem przed wyborami posłowie wszystkich opcji zapewniali, że nie będą głosować przeciw wnioskom obywateli w sprawie referendum. Podobnie zapewniało ugrupowanie Jacka Żalka, czyli Polska Razem. Ba... uważało, że Polacy właśnie powinni mieć większy wpływ na władzę. Teraz, gdy Polska Razem wspólnie z PiS sprawuje rządy – poglądy się zmieniły, i to nie jest pierwszy dowód na to.

Źródło: rmf24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...