"Rząd PiS jest przeciwko homoseksualistom i takim rzeczom". Kompromitujące wystąpienie sędziego TK w Oksfordzie

Sędzia Morawski skompromitował Trybunał Konstytucyjny za granicą
Sędzia Morawski skompromitował Trybunał Konstytucyjny za granicą Fot: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Czołowi polscy politycy są skorumpowani. Sędziowie też biorą łapówki, włącznie z członkami Trybunału Konstytucyjnego i sędziami Sądu Najwyższego. Polski rząd jest przeciwko homoseksualistom. Zaś nasza konstytucja to dramat – oto cytaty z wystąpienia sędziego Trybunału Konstytucyjnego prof. Lecha Morawskiego wygłoszonego na uniwersytecie w Oksfordzie. Morawski to jeden z sędziów w kontrowersyjny sposób wybranych do TK przez PiS.

Jak relacjonują uczestnicy oksfordzkiej debaty, prof. Lech Morawski na wstępie miał zadeklarować, że podczas dyskusji prezentuje stanowisko "tak krytykowanego" rządu. – Jesteśmy konserwatywni, ale mamy ugruntowaną tradycję tolerancji. Dla przykładu obecny rząd jest przeciwko homoseksualistom i takim rzeczom. Ale nie ściga ich prokuratura– stwierdził, wywołując poruszenie słuchaczy. "Trybunał z zażenowaniem i przykrością przyjmuje medialne zarzuty, jakoby sędzia Trybunału mógł się podjąć funkcji reprezentanta rządu" – czytamy w specjalnym oświadczeniu biura TK, które woli skupiać się na krytyce mediów ujawniających wystąpienie prof. Morawskiego.
Prof. Lech Morawski został wybrany do Trybunału Konstytucyjnego w grudniu 2015 roku przez Sejm jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Jego oraz innych wybranych przez PiS sędziów Mariusza Muszyńskiego i Henryka Ciocha poprzedni prezes TK Andrzej Rzepliński nie dopuszczał przez ponad rok do orzekania.

źródło: Onet
Trwa ładowanie komentarzy...