Szarpały ją za włosy, kopały po twarzy, nikt nie pomógł, ale jest nagranie. Brutalne pobicie pod gdańską szkołą

Dziewczynka została brutalnie pobita przed szkołą.
Dziewczynka została brutalnie pobita przed szkołą. Fot. Facebook.com
Dziewczyny w wieku 13 i 14 lat biły pięściami, kopały po całym ciele i ciągnęły za włosy swoją koleżankę przed siedzibą gdańskiego gimnazjum. Do zdarzenia doszło w biały dzień, przy wielu świadkach. Bitej dziewczynce nikt nie pomógł. Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", policji udało się zidentyfikować wszystkie osoby zamieszane w zdarzenie.

Film z pobicia pojawił się na Facebooku w piątkowy późny wieczór. Na nagraniu skulona dziewczyna na chodniku przed szkołą jest brutalnie bita i znieważana słownie. Chłopak, który nagrywa zajście, zachęca agresywne dziewczyny do zadawania kolejnych ciosów. Choć w okolicy stoi co najmniej kilkudziesięciu uczniów, nikt nie reaguje. Pojawiają się za to namowy do linczu.

Cześć wszystkim, dobry wieczór. Drodzy znajomi wczoraj 11.05.2017 roku przed szkołą w Gdańsku miało miejsce pewne...

Opublikowany przez Marika Pytlewska na 12 maja 2017
Według "GW" do pobicia doszło w czwartek koło południa przy gimnazjum nr 3 na gdańskim Chełmie. – Zgłoszenie otrzymaliśmy od jednej z uczennic szkoły. Na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy zastali przed szkołą pobitą nastolatkę. Zostało wezwane pogotowie. Dziewczyna doznała ogólnych obrażeń w postaci potłuczeń i otarć. Funkcjonariusze ustalili tożsamość wszystkich osób biorących udział w zdarzeniu. Są to osoby w wieku od 13 do 14 lat – powiedziała podkom. Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Wszystkich czeka sąd rodzinny. Sprawą zajęły się także dyrekcja szkoły, gdański ratusz oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

W internecie pod filmikiem tymczasem postronni internauci namawiają do zemsty na prześladowczyniach. "Kamerzysta powinien dostać karnego k****a do ryja", "Do Egiptu z tymi s****i tam będą mogły się wykazać (to aluzja do sprawy Magdaleny Żuk – red.)" – to tylko niektóre komentarze.
Źródło: Gazeta Wyborcza
Trwa ładowanie komentarzy...