Minister bogaty i bogatszy. Już wiadomo, ile na koncie ma Macierewicz, Morawiecki i inni członkowie rządu Szydło

Który minister jest najzamożniejszy? Te dane zostały już podane do publicznej wiadomości.
Który minister jest najzamożniejszy? Te dane zostały już podane do publicznej wiadomości. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Morawiecki bogatszy od Ziobry. Macierewicz na garnuszku żony, a Jarosław Gowin daleko w ogonie. Ministrowie rządu Beaty Szydło złożyli zeznania podatkowe za ubiegły rok. Czarno na białym widać, który z nich jest najzamożniejszy, a który w żaden sposób nie potrafi oszczędzać.

Z upublicznionych danych wynika, że obecnie najwięcej zer znajduje się na koncie wicepremiera Mateusza Morawieckiego. W chwili składania oświadczenia dysponował majątkiem w wysokości 2,95 mln złotych. Co więcej, jest właścicielem – zamrożonych na czas pełnienia przez niego funkcji ministra finansów – akcji Banku Zachodniego WBK o wartości kolejnych 4,3 mln złotych.

Minister obrony z kolei deklaruje o wiele mniejszy majątek, na który składa się 138 tys. złotych i zaledwie 300 euro. Prócz tego posiada też 42 tys. złotych oszczędności na polisie i koncie emerytalnym. Co więcej, Antoni Macierewicz deklaruje, że mieszkanie o powierzchni 55 m kw, w którym mieszka, jest własnością spółdzielczą jego żony.

Jeszcze mniejszy majątek zadeklarował minister Jarosław Gowin - na jego koncie znajduje się 40 tys. złotych. Minister posiada też dwa mieszkania o metrażu 98 i 40 m kw.
Zbigniew Ziobro z kolei na swoim koncie w momencie składania deklaracji miał sumę rzędu 120 tys. złotych plus około 15 tys. złotych w gotówce. Minister zadeklarował również posiadanie 1,85 tys. euro. Wiadomo też, że jako minister sprawiedliwości Ziobro zarobił w ubiegłym roku niemal 188 tys. złotych, a jako Prokurator Generalny - kolejne 44,6 tys. złotych.


Oświadczenie majątkowe złożyła również premier Beata Szydło. Wynika z niego, że Szydło jest współwłaścicielką (razem ze swoim mężem) domu o powierzchni 246 m kw, a także gospodarstwa o powierzchni ponad 1 ha. Na koncie Szydło znajduje się majątek o wysokości 108 tys. złotych, a na jej funduszu emerytalnym – kolejne 162 tys. złotych.

Członkowie rządu mieli obowiązek złożyć zeznanie do 31 marca pod groźbą pozbawienia wolności.

Źródło: bip.kprm.gov.pl, tvnbis.pl
Trwa ładowanie komentarzy...