Hojność posła. Kobieta zbierała na leki, Rafał Trzaskowski podarował jej... 20 groszy

Rafał Trzaskowski podarował potrzebującej na ulicy 20 groszy. Kobieta zbierała na leki.
Rafał Trzaskowski podarował potrzebującej na ulicy 20 groszy. Kobieta zbierała na leki. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
20 groszy, tylko nie płacz proszę... - śmieją się internauci. Tak mogłaby się zaczynać piosenka opowiadająca o wyjątkowym geście posła Rafała Trzaskowskiego wobec żebrzącej na ulicy kobiety. Poseł postanowił bowiem okazać swoją hojność i wspomógł potrzebującą właśnie wspomnianymi dwudziestoma groszami.

"Fakt" donosi, że poseł PO Rafał Trzaskowski postanowił obdarować kobietę żebrzącą przed cukiernią Magdy Gessler w centrum Warszawy. Wręczył jej 20 groszy, wywołując tym konsternację świadków. Zwrócono uwagę, że poseł przyjechał do cukierni taksówką i przed chwilą dokonał w lokalu zakupu ciastek za 44 złote.

Do sprawy już odniósł się sam Trzaskowski. – Nie miałem innych monet, żadnych drobnych – powiedział w rozmowie z dziennikiem. Dodał też, że przeprosił przy tym potrzebującą, że może jest zaoferować jedynie tak małą kwotą.

"Fakt" zauważa ponadto, że Trzaskowski, były europoseł, potencjalny kandydat na prezydenta Warszawy, jest właścicielem majątku rzędu 300 tys. złotych, a także dwóch mieszkań.
Z jego "hojnego" gestu śmieją się internauci. Poseł chyba nie przewidział, że tego typu wizerunkowe wpadki mogą się ciągnąć za politykami bardzo długo.

Źródło: fakt.pl
Trwa ładowanie komentarzy...