Oto, z kim chce współpracować Ameryka. Doradca Trumpa przyjechał do Polski i... sami zobaczcie, z kim się spotkał

Doradca Donalda Trumpa [na zdjęciu] spotkał się w Polsce z Jarosławem Kaczyńskim, a także z przedstawicielami Ruchu Narodowego.
Doradca Donalda Trumpa [na zdjęciu] spotkał się w Polsce z Jarosławem Kaczyńskim, a także z przedstawicielami Ruchu Narodowego. Fot. facebook.com/DonaldTrump
Najpierw do Jarosława Kaczyńskiego, potem do Ruchu Narodowego. Kandydat Donalda Trumpa na ambasadora USA przy UE podczas wizyty w Polsce jednoznacznie pokazuje, na czyją współpracę najmocniej liczy amerykański prezydent.

Ted Malloch, doradca Trumpa, został zaproszony do Polski przez europosła Michała Marusika. 12 maja spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim oraz wziął udział w spotkaniu otwartym w Sejmie i konferencji pt. "Czy Unia Europejska może być Stanami Zjednoczonymi Europy?". Czy znalazł czas dla opozycji? Nie – ale jednym z punktów dnia był również obiad z Ruchem Narodowym.
Podczas spotkania z Jarosławem Kaczyńskim Malloch omawiał z nim kwestie dotyczące polityki polskiego rządu. – Rozmawialiśmy o propozycjach dotyczących tego, kiedy polski rząd chciałby odbyć spotkania w Waszyngtonie, bądź poza Waszyngtonem, z różnymi przywódcami politycznymi. Ja przekażę te sugestie do liderów niektórych partii w Waszyngtonie – komentował polityk po spotkaniu.

Ted Malloch nie jest kandydatem na ambasadora przy Unii Europejskiej, której życzyliby sobie jej przywódcy. W jednym z wywiadów polityk porównał ją do ZSRR, mówił również o tym, że jest "niedemokratyczna” i "antyamerykańska”.

Źródło: polskatimes.pl
Trwa ładowanie komentarzy...