Wszyscy mówią, że "Ucho Prezesa" pomaga Kaczyńskiemu, ale czy to prawda? Są twarde dane na ten temat

"Ucho Prezesa" nie przyczynia się do zwiększenia popularności partii rządzącej.
"Ucho Prezesa" nie przyczynia się do zwiększenia popularności partii rządzącej. Fot. Kadr z "Ucha Prezesa"
Robert Górski wreszcie będzie mógł powołać się na twarde dane, kiedy znów ktoś zarzuci mu, że jego miniserial polityczny ociepla wizerunek partii rządzącej. Sprawdzono to – i prawie połowa badanych uważa, że "Ucho Prezesa" jest krytyczne wobec Prawa i Sprawiedliwości.

Badanie społeczne przeprowadził portal ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna. Zgodnie z nim 47 proc. ankietowanych uważa, że "Ucho Prezesa" ma na sposób postrzegania PiS przez społeczeństwo negatywny wpływ. O ocieplaniu wizerunku partii mówi natomiast 18 proc. respondentów. Kolejne 35 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Badanie wskazuje też, że najwięcej osób przekonanych o pozytywnym wpływie "Ucha Prezesa” na wizerunek Prawa i Sprawiedliwości jest wśród wyborców tej partii i wynosi 33 proc.
Co więcej, aż 53 proc. respondentów uznało, że "Ucho Prezesa” negatywnie wpływa na wizerunek rządu Zjednoczonej Prawicy, na czele którego stoi premier Beata Szydło. Przeciwnego zdania było tylko 11 proc. badanych.

Większość badanych (43 proc.) była też zdania, że serial jest krytyczny wobec prezesa Jarosława Kaczyńskiego. O ocieplaniu wizerunku w jego przypadku mówi 13 proc., a 42 proc. nie potrafi tego stwierdzić.

Źródło: ciekaweliczby.pl
Trwa ładowanie komentarzy...