Jest nowe nagranie ws. Magdaleny Żuk. Widać zachowanie personelu medycznego ze szpitala

Magdalenę Żuk w szpitalu otaczał szereg pracowników placówki.
Magdalenę Żuk w szpitalu otaczał szereg pracowników placówki. Fot. nagranie z kamery przemysłowej / TVP Info
Do materiału dotarł wysłannik TVP Info do Egiptu. Nagrania pochodzą ze szpitala w miejscowości Marsa Alam, gdzie przebywała 27-letnia Polka. Nie udało się pozyskać jednak nagrania z kamery znajdującej się przed pokojem, z którego okna Polka miała wyskoczyć.

Sześciominutowy materiał jest dostępny na stronie tvp.info. Szybko trafiło również na YouTube. Widać moment, kiedy Magdalena Żuk trafia do szpitala, a także zachowanie personelu medycznego.
Według korespondenta Rafała Stańczyka to jednak nie wszystko – prokuratura w Egipcie otrzymała w sumie kilkanaście godzin nowego materiału.

W sprawie jej zagadkowej śmierci wciąż brakuje odpowiedzi na wiele pytań. Wczoraj w programie "Uwaga!" w TVN wystąpił jej chłopak, Markus W. W rozmowie opowiadał, że Magdalenę Żuk poznał na koncercie Tedego. – Magda mnie bardzo interesowała, była ciekawą osobą, dużo robiła w życiu. Dobrze się rozumieliśmy – mówił z zasłoniętą twarzą. Przyznał, że o wycieczce-niespodziance do Egiptu dowiedział się w dniu wylotu. Zapewnia, że gdy tylko okazało się, że on – ze względu na brak paszportu – nie może jechać, próbowali sprzedać wyjazd. Nie znaleźli się jednak zainteresowani kupnem, więc para uznała, że Magdalena pojedzie sama.

– Po prostu chciała odpocząć. Zadecydowaliśmy razem, że jak już zapłaciła za tę wycieczkę, to może przynajmniej ona odpocznie – opowiadał reporterce "Uwagi!". Mężczyzna zaznaczył, że obawiał się o bezpieczeństwo dziewczyny.

Sprawę śmierci bada Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Ponadto prokurator generalny Egiptu Nabil Ahmed Sade na prośbę Zbigniewa Ziobry objął osobistym nadzorem postępowanie dotyczące tragicznej śmierci Magdaleny Żuk. Również minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zaangażował się w tę sprawę.


Źródło: TVP Info
Trwa ładowanie komentarzy...