Trump zaszokował świat. Według "Washington Post"... przypadkiem ujawnił Rosji tajne informacje wywiadu

Trump zaszokował świat. Według "Washington Post"... przypadkiem ujawnił Rosji tajne informacje wywiadu
Trump zaszokował świat. Według "Washington Post"... przypadkiem ujawnił Rosji tajne informacje wywiadu Fot. Facebook.com/ President Donald J. Trump
Ta wiadomość od rana rozgrzewa do czerwoności media społecznościowe na całym świecie. Według informacji dziennika "Washington Post" Donald Trump "mimochodem" przekazał Moskwie tajne dane amerykańskiego wywiadu. Miało do tego dojść w ubiegłym tygodniu podczas spotkania prezydenta USA z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem.

Podczas tej rozmowy Trump wspomniał o prawdopodobnej operacji tzw. Państwa Islamskiego z użyciem bomby umieszczonej w laptopie. Według źródeł amerykańskiego dyplomaty, którego cytuje "Washington Post", przy okazji prezydent USA zdradził Rosji parę tajemnic. Informacje, jakie przekazał Ławrowowi, pozwalają bowiem na ustalenie tożsamości i miejsca pobytu informatora oraz ustalenie, która z sojuszniczych agencji wywiadowczych przekazała te poufne informacje CIA.
"Washington Post" całkiem niedawno udowodnił, że ma niezłe źródła w Białym Domu. Serią rewelacji doprowadził do dymisji doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna. Teraz, według dziennika, spotkanie Trumpa z Ławrowem było na tyle nerwowe, że jeden z przedstawicieli aparatu bezpieczeństwa państwa, nie czekając na zakończenie spotkania, wybiegł z Gabinetu Owalnego, aby ostrzec CIA i Agencję Bezpieczeństwa Narodowego przed konsekwencjami wypowiedzi prezydenta.
Donald Trump w Białym Domu urzęduje zaledwie od stycznia, a już zapracował na miano najbardziej nieprzewidywalnego prezydenta USA.
Trwa ładowanie komentarzy...