Jak zagrać Antoniego Macierewicza? Kalarus z "Ucha prezesa" mówi u Wojewódzkiego o "chytrym spojrzeniu"

Wojciech Kalarus wykorzystuje wrodzone "szaleństwo" spojrzenia do odgrywania postaci Antoniego Macierewicza.
Wojciech Kalarus wykorzystuje wrodzone "szaleństwo" spojrzenia do odgrywania postaci Antoniego Macierewicza. Fot. Screen z serialu "Ucho prezesa"
– Zobaczyłem u Macierewicza takie chytre, niebezpieczne spojrzenie, które mi się spodobało i uznałem, że muszę je wykorzystać – powiedział we wtorkowy wieczór Wojciech Kalarus. Aktor był gościem programu Kuby Wojewódzkiego.

Wojewódzki bardzo chciał się dowiedzieć, jak Kalarusowi udało się skonstruować postać Antoniego Macierewicza. Aktor przyznał, że nie zna ministra obrony osobiście... – Na razie! – skwitował prowadzący programu.

– Wyobraziłem sobie, jak mógłbym to zrobić, żeby się ludziom podobało. Stworzyłem postać z własnej wyobraźni przyjmując tylko z obserwacji z telewizji jego typowe spojrzenia i mimikę – opowiadał Kalarus o swojej pracy nad tą postacią. Na uwagę Wojewódzkiego o pewnym rodzaju szaleństwa w jego oczach, kiedy aktor wciela się w postać Macierewicza, Kalarus odpowiedział:

– Tego się nie musiałem uczyć, bo trochę mam. Zobaczyłem u Macierewicza takie chytre, niebezpieczne spojrzenie, które mi się spodobało i uznałem, że muszę je wykorzystać – tłumaczył.
Kubie Wojewódzkiemu najwyraźniej bardzo spodobała się ta uwaga. – To jest paradoks, zyskał popularność grając świra, okazał się prawdziwym świrem – podsumował swoją rozmowę z aktorem.

Wojciech Kalarus jest jednym z przeszło trzydziestu aktorów, którzy przewijają się przez plan "Ucha Prezesa". Prócz niego i oczywiście Rafała Górskiego, w miniserialu satyryczno-politycznym możemy zobaczyć też między innymi Mikołaja Cieślaka (jako Błaszczak), Izabelę Dąbrowską (jako Barbarę Skrzypek), Pawła Koślika (jako Andrzeja Dudę) czy Michała Czerneckiego (jako Jacka Kurskiego).


Źródło: kuba.tvn.pl
Trwa ładowanie komentarzy...