Ktoś to wreszcie głośno powiedział. Schetyna: Jeżeli Gowin nie chce przyjmować złych ustaw, to niech wystąpi z koalicji

Szef PO Grzegorz Schetyna postanowił przypomnieć Jarosławowi Gowinowi, jak może rozwiązać swoje rozterki związane z polityką Zjednoczonej Prawicy.
Szef PO Grzegorz Schetyna postanowił przypomnieć Jarosławowi Gowinowi, jak może rozwiązać swoje rozterki związane z polityką Zjednoczonej Prawicy. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Wicepremier Jarosław Gowin co chwila krytykuje posunięcia rządu, do którego należy i od miesięcy spekuluje się na temat tego, że nie odpowiada mu towarzystwo, z którym tworzy koalicję Zjednoczonej Prawicy. Nie dziwi więc krótki, ale dosadny apel, który w środę pod adresem byłego partyjnego kolegi wygłosił Grzegorz Schetyna. – Jeżeli coś chce powiedzieć i pokazać, że nie chce przyjmować złych, kompromitujących ustaw, to niech wystąpi z tej koalicji – stwierdził przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Słowa te padły z ust Grzegorza Schetyny podczas jego wizyty w Elblągu. Na zorganizowanej tam konferencji prasowej szef Platformy Obywatelskiej komentował między innymi ostro krytykowaną przez Jarosława Gowina tzw. ustawę "apteka dla aptekarza", której skutkiem może być masowa likwidacja tanich aptek.

– Uważam tę ustawę za bardzo szkodliwą, bo może doprowadzić do wzrostu cen leków, ale uważam ją pod pewnym względem za skandaliczną. To jest ustawa, która uderza w wartość dla mnie świętą, w wartość własności prywatnej – oburzał się wicepremier w jednym ze środowych wywiadów. Jakby "dla równowagi" skrytykował jednak nie tylko własnych koalicjantów, ale zarzucił poparcie tej ustawy także posłom PO. W rzeczywistości 117 posłów Platformy głosowało jednak przeciw mogącej uderzyć w najbiedniejszych Polaków nowelizacji prawa farmaceutycznego. Tylko jeden poseł PO wstrzymał się od głosu, a czternastu w ogóle nie wzięło udziału w głosowaniu.

Grzegorz Schetyna nie omieszkał więc wypunktować dawnego partyjnego kolegi. – Gowin publicznie nas dzisiaj oskarżył, że głosowaliśmy za tą ustawą. To kłamstwo. Wydruk nie pozostawia złudzeń – mówił. Po czym zwrócił się do Jarosława Gowina z prostą receptą na rozwiązanie jego dzisiejszych rozterek, którą jest opuszczenie koalicji z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską.
Trwa ładowanie komentarzy...