Ktoś to wreszcie głośno powiedział. Schetyna: Jeżeli Gowin nie chce przyjmować złych ustaw, to niech wystąpi z koalicji

Szef PO Grzegorz Schetyna postanowił przypomnieć Jarosławowi Gowinowi, jak może rozwiązać swoje rozterki związane z polityką Zjednoczonej Prawicy.
Szef PO Grzegorz Schetyna postanowił przypomnieć Jarosławowi Gowinowi, jak może rozwiązać swoje rozterki związane z polityką Zjednoczonej Prawicy. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Wicepremier Jarosław Gowin co chwila krytykuje posunięcia rządu, do którego należy i od miesięcy spekuluje się na temat tego, że nie odpowiada mu towarzystwo, z którym tworzy koalicję Zjednoczonej Prawicy. Nie dziwi więc krótki, ale dosadny apel, który w środę pod adresem byłego partyjnego kolegi wygłosił Grzegorz Schetyna. – Jeżeli coś chce powiedzieć i pokazać, że nie chce przyjmować złych, kompromitujących ustaw, to niech wystąpi z tej koalicji – stwierdził przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Słowa te padły z ust Grzegorza Schetyny podczas jego wizyty w Elblągu. Na zorganizowanej tam konferencji prasowej szef Platformy Obywatelskiej komentował między innymi ostro krytykowaną przez Jarosława Gowina tzw. ustawę "apteka dla aptekarza", której skutkiem może być masowa likwidacja tanich aptek.– Uważam tę ustawę za bardzo szkodliwą, bo może doprowadzić do wzrostu cen leków, ale uważam ją pod pewnym względem za skandaliczną. To jest ustawa, która uderza w wartość dla mnie świętą, w wartość własności prywatnej – oburzał się wicepremier w jednym ze środowych wywiadów. Jakby "dla równowagi" skrytykował jednak nie tylko własnych koalicjantów, ale zarzucił poparcie tej ustawy także posłom PO. W rzeczywistości 117 posłów Platformy głosowało jednak przeciw mogącej uderzyć w najbiedniejszych Polaków nowelizacji prawa farmaceutycznego. Tylko jeden poseł PO wstrzymał się od głosu, a czternastu w ogóle nie wzięło udziału w głosowaniu.

Grzegorz Schetyna nie omieszkał więc wypunktować dawnego partyjnego kolegi. – Gowin publicznie nas dzisiaj oskarżył, że głosowaliśmy za tą ustawą. To kłamstwo. Wydruk nie pozostawia złudzeń – mówił. Po czym zwrócił się do Jarosława Gowina z prostą receptą na rozwiązanie jego dzisiejszych rozterek, którą jest opuszczenie koalicji z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...