"W lipcu za sterami rządu chce zasiąść Kaczyński". Poseł Kukiz'15 udzielił sensacyjnego wywiadu i zdradził, co wie o PiS

Kaczyński zastąpi Szydło na stanowisku premiera?
Kaczyński zastąpi Szydło na stanowisku premiera? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kongres Prawa i Sprawiedliwości zbliża się wielkimi krokami, coraz głośniejsze stają się plotki o poważnych zmianach na szczytach władzy. Te potwierdza właśnie poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski. – W lipcu za sterami polskiego rządu chce zasiąść Jarosław Kaczyński – mówi "Super Expressowi" i zdradza, co mówi się w politycznych kuluarach.

– Będzie dosyć duża rekonstrukcja obecnego rządu, łącznie z Prezesem Rady Ministrów – zapowiada polityk, który miał dowiedzieć się tego w sejmowej kuchni. Tomasz Rzymkowski przekonuje, że zgodnie z pogłoskami Jarosław Kaczyński pokieruje rządem do 11 listopada 2018 roku, a jego następcą zostanie obecny wicepremier minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki. Przypomnijmy, iż przed rokiemani jeden, ani drugi – pomimo nacisków partii – nie chcieli przejąć fotela premiera. – Ma powstać rząd techniczny. Rząd, który będzie mniej przykuwał uwagę ze względu na koloryt polityków kierujących resortami. To mają być fachowcy – ujawnia Rzymkowski.

O zbliżającej się rekonstrukcji rządu ostatnio mówił także europoseł i wpływowy doradca prezesa PiS prof. Zdzisław Krasnodębski. W rozmowie z Robertem Mazurkiem stwierdził, że pewne nazwiska z rządu Beaty Szydło "są pewnym obciążeniem politycznym". O samej premier nie powiedział nic. Wiadomo jednak, że miała ona grozić Jarosławowi Kaczyńskiemu dymisją ju po nagłym odwołaniu prezesa PZU Michała Krupińskiego. Prezesowi to się nie spodobało.

źródło: SE.pl
Trwa ładowanie komentarzy...