Pijany ksiądz potrącił pieszego na pasach. Ranny z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala, księdza zatrzymała policja

Pijany ksiądz z bydgoskiej parafii potrącił przechodzącego na pasach mężczyznę.
Pijany ksiądz z bydgoskiej parafii potrącił przechodzącego na pasach mężczyznę. fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta
W Bydgoszczy ksiądz potrącił pieszego, przechodzącego na pasach przez ulicę. W chwili wypadku duchowny miał 1,5 promila alkoholu. Potrąconego mężczyznę w ciężkim stanie przewieziono do szpitala, księdzem "zaopiekowała się" bydgoska policja.

Do zdarzenia doszło na ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. Nissan kierowany przez 64-letniego duchownego próbował ominąć samochód, który zatrzymał się przed pasami dla pieszych. Już samo to jest poważnym wykroczeniem, ale na tym nie koniec. Na pasach kierowca nissana potrącił pieszego, 56-letniego mężczyznę, zaś po przyjeździe na miejsce zdarzenia policji okazało się, że kierujący jest na podwójnym gazie. Ksiądz Stanisław F., rezydent z parafii pod wezwaniem św. Krzyża przy ul. Artyleryjskiej miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

To nie jest zresztą żaden rekord. W marcu policja zatrzymała duchownego - kierowcę w gminie Werbkowice. Pijany ksiądz wsiadł za kierownicę mimo tego, że alkomat pokazywał 2,6 promila alkoholu. Kilka dni wcześniej, w Środę Popielcową inny ksiądz rozbił samochód w Białej Podlaskiej. Pomiar dokonany alkomatem przez policjantów wkrótce po wypadku wykazał u duchownego 1,2 promila alkoholu.

źródło: "Gazeta Pomorska"
Trwa ładowanie komentarzy...