"W polityce niczego nie można wykluczyć". Patryk Jaki na prezydenta Warszawy?

Patryk Jaki nie wykluczył, że może będzie kandydował w wyborach prezydenckich w Warszawie.
Patryk Jaki nie wykluczył, że może będzie kandydował w wyborach prezydenckich w Warszawie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Patryk Jaki w programie "Jeden na jeden" w TVN24, tłumaczył, że w życie nauczyło go, iż w polityce niczego nie można wykluczyć. W taki oto dyplomatyczny sposób odpowiedział na pytanie Bogdana Rymanowskiego o to, czy planuje wystartować w wyborach na prezydenta Warszawy.

Choć wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji w Warszawie Patryk Jaki nie wykluczył startu w wyborach, to jednocześnie podkreślił, że na razie nie prowadził z nikim rozmów w na temat swojej kandydatury. Choć to sprawy związane z Warszawą w ostatnim czasie zajmują go najbardziej.
Jaki mówił też w studiu o tym, że jego celem nie jest szukanie haków na Platformę Obywatelską i prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz. Szef komisji weryfikacyjnej zapewnia, że chodzi o przywrócenie sprawiedliwości w Warszawie, gdzie odbywała się dzika reprywatyzacja. Ostrzega przy tym, że nie będzie się godził na zabawę w kotka i myszkę z Ratuszem i jeśli nie będą mu udostępniane dokumenty w sprawie reprywatyzowanych kamienic, to on wystąpi do prokuratury z wnioskiem o ściganie osób odpowiedzialnych za opóźnienie śledztwa. – A postępowanie administracyjne i tak będzie trwać dalej– stwierdził Patryk Jaki.

Wiceminister zauważa, że to Hannie Gronkiewicz-Waltz powinno zależeć na tym, żeby oczyścić się z podejrzeń. Wyraził zatem nadzieję, że "prezydent Warszawy nie będzie się ukrywać przed komisją weryfikacyjną".
Trwa ładowanie komentarzy...