Surowy wyrok dla hejtera, który groził śmiercią posłance PO i jej córce. Mężczyzna do końca nie okazał skruchy

Posłanka Agnieszka Pomaska jako oskarżyciel posiłkowy podczas rozprawy przed sądem
Posłanka Agnieszka Pomaska jako oskarżyciel posiłkowy podczas rozprawy przed sądem Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Jak poinformowała w czwartek posłanka PO Agnieszka Pomaska, sąd w Gryfinie zasądził niejakiemu Mariuszowi F. karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 10 tys. zł grzywny, przeprosiny w mediach i zwrot kosztów procesu za wysyłanie jej wulgarnych i agresywnych wiadomości w internecie.

Posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska w styczniu 2016 roku otrzymała kilka takich wiadomości za pośrednictwem Facebooka. Autorem wiadomości był Mariusz F., który nie tylko obrażał w nich parlamentarzystkę, ale groził śmiercią jej i jej córce. Sprawa trafiła do prokuratury, a potem do sądu.
– Miałam poczucie zagrożenia. Mam w tyle głowy, że za przemocą słowną może pójść przemoc fizyczna  – mówiła posłanka. Mariusz F. nie przyznawał się do winy i twierdził, że rozprawa to "polityczna farsa".

Gryfiński sąd właśnie wydał wyrok w tej sprawie. – W uzasadnieniu, sędzia podkreśliła, że nie może być zgody na sianie nienawiści w internecie, na stosowanie przemocy słownej – poinformowała posłanka po ogłoszeniu wyroku. – Oczekiwałabym jakiejś skruchy od oskarżonego, ale on nie uznawał użytych przed siebie słów za obraźliwe. To jest przerażające, że ta osoba nie zdaje sobie sprawy z tego, że zrobiła coś złego – dodała Pomaska.

Hejter z Gryfina skazany! #hejtstop Wyrok ws.hejtera, który groził mi i mojej rodzinie: 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, 10 tys.zł grzywny, przeprosiny w gdańskiej prasie i zwrot kosztów procesu.

Opublikowany przez Agnieszka Pomaska na 18 maja 2017
Mariusz F. jeszcze przed zapadnięciem wyroku zapowiadał, że będzie się odwoływał.
Trwa ładowanie komentarzy...