Myśleli kilka miesięcy i wymyślili. W końcu TVP wyjaśniło, dlaczego ocenzurowali serduszko WOŚP na kurtce posła PO

Tak wyglądała różnica między prawdą, a tym co pokazały "Wiadomości" TVP.
Tak wyglądała różnica między prawdą, a tym co pokazały "Wiadomości" TVP. Fot. Twitter.com
Posłowi Platformy Obywatelskiej Arkadiuszowi Myrsze wreszcie udało się dowiedzieć, dlaczego "Wiadomości" TVP w jednym z materiałów usunęły z jego kurtki serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Materiał z wymazaną plakietką powstał jako jedna z przygotowanych wersji montażowych, opracowana na wypadek uznania, że materiał wyjściowy zawiera elementy promocji działań lub instytucji, mogącej nosić cechy kryptoreklamy" – oznajmiła telewizja publiczna.

Nad wykombinowaniem tego tłumaczenia w TVP pracowano bardzo długo, ale trzeba przyznać, że wyszedł prawdziwy PR-owy "majstersztyk". Według telewizji publicznej, do ocenzurowania słynnego znaczka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ostatecznie doszło ze względu "błąd ludzki, niemający charakteru złej woli". TVP tłumaczy, że choć przygotowano ocenzurowaną wersję, to chciano w "Wiadomościach" pokazać tę, na której serduszko WOŚP było widać na kurtce Arkadiusza Myrych, ale jakoś tak wyszło, że jednak nie pokazano. Winę zrzucono na realizatora, który miał pomylić przygotowane wersje.
Przypomnijmy, iż cała sprawa zaczęła się tuż po tegorocznym 25. finale WOŚP, który pierwszy raz w historii nie był nadawany na antenie TVP. Poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Myrcha postanowił jednak widzom TVP o WOŚP przypomnieć i dziennikarzom telewizji publicznej udzielił komentarza w kurtce z przylepionym serduszkiem WOŚP. W "Wiadomościach" ten znaczek jednak komputerowo usunięto.

"Żenujące, niskie, małostkowe i zwyczajnie chamskie! Wymazać na montażu serduszko WOŚP. Konsekwencje chorej polityki" – oburzał się poseł Myrcha po tym, gdy zobaczył jak materiał z jego udziałem wyglądał w "Wiadomościach". I szybko doczekał się odpowiedzi samego Jacka Kurskiego. "TVP informowała o WOŚP i nie wycinała serduszek. Tajemnicze zniknięcie z kurtki pana Posła musiało być robotą Belzebuba" – kpił prezes TVP na Twitterze.
Trwa ładowanie komentarzy...