Jedni rezygnują, innym "dziękuje" Kurski. W Opolu zabraknie też dr Misio, za teledysk nakręcony przez Smarzowskiego

Założycielem zespołu dr Misio jest Arkadiusz Jakubik.
Założycielem zespołu dr Misio jest Arkadiusz Jakubik. Fot. Screen z teledysku "Pismo" dr Misio / YouTube
Jak się okazuje, Kayah nie jest jedyną persona non grata na festiwalu w Opolu - decyzją TVP nie wystąpi też zespół Arkadiusza Jakubika dr Misio. Powód to "nieemisyjny charakter" teledysku do piosenki "Pismo".

Tym razem nie chodzi o jubileusz Maryli Rodowicz, dr Misio miał wystąpić w konkursie Premier. Ale nie wystąpi, ponieważ władze TVP zmieniły zdanie. W liście wysłanym Universal Music Polska pada informacja: "Z uwagi na nieemisyjny charakter oficjalnego teledysku piosenki "Pismo" w wykonaniu Dr Misio, nominacja zgłoszenia do udziału w konkursie Premier 54. KFPP Opole została odwołana".

Teledysk, o którym mowa w informacji od TVP, wyreżyserował Wojciech Smarzowski. Muzycy są na nim przebrani za księży. Jeden z nich (Jakubik) drzemie w konfesjonale, inny pije wódkę w drogim samochodzie, kręcąc głową z dezaprobatą na widok uchodźców.
Premiera teledysku, który tak nie spodobał się władzom TVP odbyła się 27 kwietnia, natomiast informacja o tym, kto dostał się na festiwal 9 maja. Organizatorzy mieli więc wystarczająco dużo czasu, by się z nim zapoznać.

Dziś, w ramach protestu przeciwko dzieleniu artystów na lepszego i gorszego sortu, swój udział na festiwalu w Opolu postanowił odwołać również zespół AudioFeels. Wcześniej bojkot zapowiedziały również Kayah i Kasia Nosowska. Ostatecznie Maryla Rodowicz zrezygnowała z organizacji swojego jubileuszowego koncertu.


źródło: Onet.pl
Trwa ładowanie komentarzy...