Paulina Młynarska broni Brigitte Macron: – Nagle zawyły te wszystkie Dulskie. Wściekły się, że śmie żyć pełnią życia

Czy związek starszej kobiety z młodszym mężczyzna was oburza? "Newsweek" przypomina dlaczego Lech Kaczyński mówił o swojej żonie "Babusik".
Czy związek starszej kobiety z młodszym mężczyzna was oburza? "Newsweek" przypomina dlaczego Lech Kaczyński mówił o swojej żonie "Babusik". Fot. screen/newsweek
Nie cichną komentarze wokół Brigitte Macron i co ciekawe najgłośniej o tym nad Wisłą. W najnowszym "Newsweeku" historie kobiet, które żyją z młodszymi mężczyznami, a także dlaczego pierwsza dama Francji drażni dulszycznę. A tą po mistrzowsku skwitowała malarka Hanna Bakuła: – Żadna nie powie, że ma za męża starego dziada. Bo jak kobieta jest ze starszym mężczyzną, to dobrze. Tylko jak z młodszym, to źle.

Wstyd i to ogromny można czuć czytając polskie hejty pod adresem żony Emmanuela Macrona. Oczywiście jemu się też dostaje, że "coś ma z głową". – Liczba obraźliwych komentarzy mnie poraziła – dziennikarka Paulina Młynarska komentowała dla "Newsweeka".
Brigitte weszła w związek ze swoim uczniem. Starsza od niego o 24 lata, wówczas już zamężna, matka trojga dzieci) uczyła francuskiego, łaciny, prowadziła zajęcia teatralne. On miał 17 lat, gdy zadeklarował, że kiedyś się z nią ożeni. Dziesięć lat później dotrzymał słowa. Drażni to Polaków. Tymczasem przykładów małżeństw, gdzie ona jest starsza można szukać i na naszym podwórku. Kancelaria prezydenta Lecha Kaczyńskiego długo utrzymywała Polaków w przekonaniu, że pierwsza dama (dla męża "Babusik") była od niego o rok młodsza, choć tak naprawdę była o siedem lat starsza.
"Newsweeka" dotarł do kobiet żyjących z młodszymi mężczyznami. Otwarcie mówi Małgorzata Potocka, tancerka, twórczyni Teatru Sabat. Po rozwodzie związała się młodszym od niej o ponad 20 lat. Dziwi się kobietom, które mają takich partnerów i wstydzą się do tego przyznać. Potocka podkreśla, że miłość nie zna wieku. Paulina Młynarska skomentował dla "Newsweeka": – Żyjemy w świecie, w którym Donald Trump może mieć żonę młodszą o 24 lata, a Janusz Korwin-Mikke może mieć dzieci z kobietami w wieku swoich dzieci. To jest oswojone, bezpieczne. W odwrotną stronę to już zgroza.

Więcej w najnowszym numerze "Newsweeka".
Trwa ładowanie komentarzy...