"Staliśmy się uczestnikami wojny, w której trzeba stanąć po którejś stronie". Zwycięzca eliminacji wycofał się z Opola

Zwycięzca opolskich eliminacji w Opolu nie pokaże się.
Zwycięzca opolskich eliminacji w Opolu nie pokaże się. Fot. Facebook.com/Swiernalis
Wczoraj z tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wycofał się Arek Kłusowski znany z "The Voice of Poland", teraz z konkursem debiutantów pożegnał się zespół Swiernalis. "Staliśmy się świadkami i uczestnikami wojny, w której trzeba stanąć po którejś stronie" – piszą na swoim Facebooku. Swój występ odwołała również inna debiutantka – Karolina Leszko.

"Z niesamowitą przykrością przyglądamy się temu, co dzieje się w tym roku z legendarnym wydarzeniem jakim jest Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Ucieszyliśmy się jak dzieci, gdy okazało się, że wygraliśmy konkurs i możliwość występu na tym wydarzeniu. Zdawało nam się, że spełnimy jedno z naszych marzeń" – tłumaczą członkowie zespołu na swoim profilu.

"Oznajmiamy, iż nie wystąpimy w tym roku na festiwalu Opole. Jest nam bardzo przykro, że festiwal ten stał się areną walk. Ale może to i dobrze, bo przecież od tego jest sztuka. A my nie chcemy mieć nic wspólnego z tym, co się tam dzieje. Pragniemy przeprosić i podziękować naszym fanom, którzy głosowali na nas w konkursie, dziękujemy i przepraszamy Melę Koteluk i Piotra Stelmacha za głosy – których nie wykorzystamy odwołując nasz występ" – kontynuują.

Moi Drodzy. Z niesamowitą przykrością przyglądamy się temu, co dzieje się w tym roku z legendarnym wydarzeniem jakim...

Opublikowany przez SWIERNALIS na 22 maja 2017
A jeszcze niedawno zespół cieszył się z awansu do konkursu głównego. Warto wiedzieć, że Swiernalis bynajmniej nie dostał się do Opola tylnymi drzwiami – to zwycięzca eliminacji. Jeszcze kilkanaście dni temu prosili internautów o głosy i wrzucali fotomontaże przedstawiające wokalistę zespołu Pawła Swiernalisa na scenie razem z Marylą Rodowicz:

To nie jest fotomontaż, to WIZUALIZACJA tego, co stać się może! Kochani - mam szansę, aby zagrać w Opolu, na...

Opublikowany przez SWIERNALIS na 25 kwietnia 2017
A tak cieszyli się z wygranej w opolskich eliminacjach:

AAAAALE JESTEŚMY W SZOKU!!!! Wygraliśmy konkurs, dziękujemy najpiękniej jurorom Mela Koteluk jesteś przekochana, Piotr...

Opublikowany przez SWIERNALIS na 8 maja 2017
W pokonanym polu zostawili siedem innych grup, a ich występ oceniała m.in. Mela Koteluk.

Zespół po tej decyzji raczej nie zyska dużego rozgłosu, ale z pewnością ich fani będą bardziej oddani. Internauci decyzję przyjęli bowiem z pełnym zrozumieniem:
Z konkursem pożegnała się również Karolina Leszko, inna debiutantka. "To jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu. Nigdy nie spodziewałam się, że będę musiała powiedzieć NIE marzeniu mojego życia. W obliczu tego, co dzieje się wokół Festiwalu w Opolu, solidaryzuję się z resztą Artystów i rezygnuję z udziału w koncercie Debiuty. Nie w takiej atmosferze chciałam TAM zaśpiewać. Wybaczcie i trzymajcie za mnie kciuki!" – napisała na Facebooku.

Kochani!!! To jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu. Nigdy nie spodziewałam się, że będę musiała powiedzieć NIE...

Opublikowany przez Karolina Leszko na 21 maja 2017
Jak pisaliśmy w naTemat, z udziału w tegorocznym festiwalu zrezygnowało więcej debiutantów. Tutaj przeczytacie więcej o kulisach rezygnacji Arka Kłusowskiego.
Trwa ładowanie komentarzy...