Adam Hofman znowu się dobrze zakręcił. Wszedł do zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Adam Hofman przez wiele lat był rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości
Adam Hofman przez wiele lat był rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Były rzecznik PiS zarzekał się, że do polityki już nie wróci. Jak na razie mu się to udaje. Właśnie złapał nową fuchę. Jest członkiem zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego – podał serwis Sportowefakty.wp.pl.

Na to stanowisko w PKOL rekomendował go Polski Związek Tenisowy. Hofman zajął miejsce byłego prezesa PZT Jacka Muzolfa. – Sytuacją w polskim tenisie i licznymi patologiami, jakie miały w nim miejsce, interesuję się od pięciu czy sześciu lat. Jeszcze jako poseł i wiceszef komisji ds. sportu kilkukrotnie zbierałem komisję na ten temat – mówił Adam Hofman w rozmowie z dziennikarzami portalu. Przypomnijmy, że o stanowisko w PKOL bezskutecznie ubiegał się w marcu poseł PiS Ryszard Czarnecki.

To nie pierwsza taka praca byłego polityka PiS. W ubiegłym roku Adam Hofman został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Ręcznej. Ale już w październiku, kiedy wybrano nowe władze, odszedł z zarządu. Wcześniej, od 2010 roku, był rzecznikiem prasowym PiS i klubu parlamentarnego tej partii. Z tej funkcji odwołano go trzy lata później, gdy wybuchła wokół niego poważna afera. Rzecznikiem PiS został ponownie w 2014 roku. W tym samym roku został zawieszony w partii w związku z zagranicznymi podróżami.

źródło: Sportowefakty.wp.pl
Trwa ładowanie komentarzy...