Ze szpitala w Oświęcimiu do rady nadzorczej banku Pekao. Tak awansuje przyjaciółka premier Beaty Szydło

Beata Szydło i Sabina Bigos-Jaworowska podczas uroczystego otwarcia nowej pracowni rezonansu magnetycznego w Szpitalu Powiatowym im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu
Beata Szydło i Sabina Bigos-Jaworowska podczas uroczystego otwarcia nowej pracowni rezonansu magnetycznego w Szpitalu Powiatowym im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Mam dużo koleżanek i kolegów – takim "żartem” premier Beata Szydło zdetonowała głośny artykuł "Pulsu Biznesu” gdy dziennik wymienił tysiąc nazwisk osób, którymi PiS obsadził instytucje i spółki państwowe. Właśnie dołącza do tej listy Sabina Bigos-Jaworowska - przyjaciółka premier od przeszło 20 lat, która została zgłoszona na członka rady nadzorczej banku Pekao.

Bigos-Jaworowska to dyrektorka Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu bez wiedzy bankowej - doniosła "Rzeczpospolita". Z premier Beatą Szydło znają się jeszcze z czasów wspólnej pracy w Brzeszczach, gdzie w 1994 r. Bigos-Jaworowska objęła stanowisko dyrektorki gminnego zakładu opieki zdrowotnej. Dwa lata później szefową miejscowego ośrodka kultury została właśnie Beata Szydło, która w 1998 r. zasiadła w fotelu burmistrza Brzeszcz.
– To za jej namową, w czasie gdy była radną powiatu oświęcimskiego, zdecydowałam się zostać dyrektorem szpitala w Oświęcimiu – mówiła w "Gazecie Krakowskiej" Bigos-Jaworowska.

Kiedy Beata Szydło została premierem naszego kraju, kariera dyrektorki szpitala nabrała tempa. W marcu zeszłego roku media pisały, że Bigos-Jaworowska trafiła do rady nadzorczej spółki PL.2012+, czyli operatora Stadionu Narodowego w Warszawie.

Teraz czas na sektor bankowy. 7 czerwca mija finalny etap przejęcia przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju banku Pekao. Repolonizacja banku, który wcześniej był we włoskich rękach UniCreditu, kosztowała ok. 10,6 mld zł. Decyzje o nominacjach do rady nadzorczej Pekao zostaną podjęte na walnym zgromadzeniu, które odbędzie się 8 czerwca. Wśród zgłoszonych jest m.in. Bigos-Jaworowska. Następnie ma dojść do wyboru zarządu.

Z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że jednym z głównych kandydatów na prezesa Pekao jest Michał Krupiński, były prezes PZU.

Źródło: rp.pl
Trwa ładowanie komentarzy...