Tymczasem na polskim Twitterze... Internauci są bezlitośni dla Beaty Kempy i masowo pytają #CoKnujeKempa

Hasztah z pytaniem #CoKnujeKempa stał się jednym z najpopularniejszych trendów na polskim Twitterze.
Hasztah z pytaniem #CoKnujeKempa stał się jednym z najpopularniejszych trendów na polskim Twitterze. fot. Twitter.com/Vojtekus
Jest czas przemówień i czas memów - dla Beaty Kempy najwyraźniej nastał obecnie ten drugi okres. We wtorek do rangi jednego z najpopularniejszych trendów na polskim Twitterze wyrosła akcja #CoKnujeKempa. Trochę śmieszna, bo oparta na memach. Jednak zarazem i trochę straszna, bo związana ze sprawą śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka, którego torturowano na wrocławskim komisariacie.

Szefowa Kancelarii Premiera jest bohaterką niezliczonych memów, fotomontaży, a nawet wierszyków. Wzrost zainteresowania Beatą Kempą ma związek z przedstawianymi przez opozycję oskarżeniami o istnienia tzw. "układu sycowskiego". Czyli grupy, w ramach której ludzie z Sycowa (rodzinnej miejscowości minister Kempy) mają piąć się błyskawicznie po szczeblach kariery w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości. O sprawie pierwsza informowała "Gazeta Wyborcza", co spotkało się ze zdecydowaną reakcją samej zainteresowanej.
Dociekania na temat tego #CoKnujeKempa nie są jedynym politycznym akcentem, który obecnie najbardziej frasuje polskich użytkowników Twittera. Na miejscu trzecim nadwiślańskich trendów znajduje się obecnie Ewa Kopacz, co ma prawdopodobnie związek z wezwaniem jej do prokuratury w sprawie ekshumacji smoleńskich.
Trwa ładowanie komentarzy...