To nie zdjęcia gangsterów z Meksyku. Polski gang w Wielkiej Brytanii zmuszał... Polaków do niewolniczej pracy

Imigrancki gang zmuszał Polaków do niewolniczej pracy w Wielkiej Brytanii. Tworzyli go... sami Polacy.
Imigrancki gang zmuszał Polaków do niewolniczej pracy w Wielkiej Brytanii. Tworzyli go... sami Polacy. Fot. Northumbria Police
Surowej kary doczekał się czteroosobowy gang imigrantów, który zajmował się w Wielkiej Brytanii handlem ludźmi i zmuszał do niewolniczej pracy zwabionych obietnicą dobrych zarobków Polaków. Newcastle Crown Court wymierzył im wieloletnie wyroki pozbawienia wolności biorąc pod uwagę fakt, iż swoje ofiary nie tylko oszukiwali i wykorzystywali, ale też brutalnie zastraszali.

Oszukanych Polaków do niewolniczej pracy zmuszali imigranci z... Polski. Jak informuje brytyjski wymiar sprawiedliwości, za tym bulwersującym procederem stali Paweł Majewski, Robert Majewski, Sebastian Mandzik i Seweryn Szmyt. Przestępcy ściągali swoje ofiary znad Wisły do Wielkiej Brytanii, a następnie przetrzymywali w bardzo złych warunkach, zmuszając do wykonywania pracy, za którą wynagrodzenie wpływało na ich konta.

Zmuszani do takiego niewolnictwa Polacy bali się poszukiwać pomocy, gdyż byli brutalnie zastraszani przez tworzących gang rodaków. Ujawnienie tych okoliczności przyczyniło się do wymiaru kary. Najwięcej lat za kratami spędzi Sebastian Mandzik, którego Newcastle Crown Court skazał na 12 lat pozbawienia wolności. Robert Majewski odsiedzi osiem, a Paweł Majewski siedem lat. Najłagodniej przez brytyjski wymiar sprawiedliwości został potraktowany Seweryn Szmyt, którego skazano na 5 lat.

źródło: BBC
Trwa ładowanie komentarzy...