Giertycha straszy prokuratura za jego dowcip. "Władza za szyderstwo, kpinę i żart z siebie, zaczyna organizować nagonki"

Giertycha straszy prokuratura za jego dowcip. "Władza za szyderstwo, kpinę i żart z siebie, zaczyna organizować nagonki".
Giertycha straszy prokuratura za jego dowcip. "Władza za szyderstwo, kpinę i żart z siebie, zaczyna organizować nagonki". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Roman Giertych przed laty był ministrem edukacji w koalicyjnym rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Dziś przed sądem reprezentuje m.in. Donalda Tuska, a w swoich słynnych już listach raz po raz punktuje rządy dobrej zmiany. No i za to punktowanie właśnie mu się dostało.

Mecenas Giertych poinformował na swoim profilu na Facebooku, że "Prokurator Krajowy złożył na niego kolejne zawiadomienie o popełnionym przewinieniu dyscyplinarnym".

Prokurator Krajowy ściga mnie za listy na fb. Pan Prokurator Krajowy złożył na mnie kolejne zawiadomienie o popełnionym...

Opublikowany przez Roman Giertych - strona oficjalna na 1 czerwca 2017
To przewinienie miałoby polegać na "przekroczeniu granic wolności słowa" w dwóch listach. Najpierw chodziło o o ten, w którym Roman Giertych z krytyką śledztwa smoleńskiego. Gdy prokurator Bogdan Święczkowski złożył w tej sprawie zawiadomienie, Giertych napisał list z samokrytyką. W nim z kolei prokuratorowi nie spodobało się m.in. to zdanie: "Wolałbym rowy kopać na Syberii niż być adwokatem według waszego wzoru – żałośni kłamcy". No i za to prawnik miałby być ścigany dyscyplinarnie.
Roman Giertych

Informuję o tym fakcie, gdyż oznacza on że przechodzimy do następnego etapu budowania państwa totalitarnego, gdzie władza za szyderstwo, kpinę i żart z siebie, zaczyna organizować nagonki. To ciekawe, że pan Święczkowski nie miał czasu aby odpowiednio nadzorować śledztwo, w którym przez rok nie stawiano policjantom zarzutu za tortury na chłopaku, a ma czas pisać pisma w sprawie moich listów na fb.

Listy, telegramy i inne wpisy Romana Giertycha znajdziecie tutaj, na jego blogu.
Trwa ładowanie komentarzy...