"Robi krecią robotę". Awantura na prawicy, w rolach głównych Marian Kowalski i Rafał Ziemkiewicz

Marian Kowalski
Marian Kowalski Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Były kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta Marian Kowalski zaatakował prawicowego publicystę Rafała Ziemkiewicza. – Rafał Ziemkiewicz robi bardzo złą, krecią robotą – stwierdził Kowalski.

W najnowszym odcinku internetowego programu" Marian Kowalski & Paweł Chojecki" (youtube'owy kanał "Idź pod prąd") Kowalski wyciąga działo przeciwko Rafałowi Ziemkiewiczowi. Zarzuca prawicowemu publicyście m.in. niestałość w kwestii sympatii politycznych. I w nagraniu tłumaczy, dlaczego Ziemkiewicz mu podpadł.
Marian Kowalski

Dzisiaj wyprowadzanie młodych Polaków na wojnę sprzed stu lat, to jest puszczanie ich w ślepy kanał. Rafał Ziemkiewicz najpierw przychodził na kongres Ruchu Narodowego, klaskał. Nie zgodził się kandydować na prezydenta, a to miał być wspólny kandydat Ruchu Narodowego i środowiska korwinowskiego. Miał szansę na niezły wynik, bo był znany, ale nie chciał. Potem zaangażował się w ruch Kukiza i go tutaj mocno adoruje, wypiął tyłek na dawnych swoich kolegów z Ruchu Narodowego. I teraz wpędza ich w debatę, która zupełnie nikomu dzisiaj nie jest potrzebna. Jest to szkodliwe i uważam, że Rafał Ziemkiewicz robi bardzo złą, krecią robotę. Czytaj więcej

Następnie towarzyszący mu Paweł Chojecki dorzucił, że Ziemkiewicz współpracuje z "eurolewactwem". – Ci lewaccy katolicy, np. uniwersytet katolicki w Hiszpanii, wykłada, jaka to Polska była faszystowska, jaką była dyktaturą za czasów Piłsudskiego, zrównuje go z Hitlerem. Co robi Ziemkiewicz z (Marcinem Rolą – red.) Rolą w Polsce? Dokładnie to samo – uznał Chojecki.
Do tego wywodu na Twitterze odniósł się Rafał Ziemkiewicz. "Ohohoho... :)" – skwitował krótko publicysta.
Trwa ładowanie komentarzy...