Dlaczego w Polsce i Japonii nie ma zamachów? Zagraniczni internauci właśnie się nad tym głowią i taką znajdują odpowiedź

Dlaczego w Polsce i Japonii nie ma zamachów? – zastanawiają się internauci za granicą.
Dlaczego w Polsce i Japonii nie ma zamachów? – zastanawiają się internauci za granicą. Fot. Screen/Twitter/MSZ
Polska i Japonia przodują w tych analizach, choć gdzieniegdzie pojawiają się jeszcze Węgry, Litwa i Słowacja. "Co te kraje mają ze sobą wspólnego? Permanentny zakaz dla imigrantów" – odpowiadają sobie internauci. Zamach w Londynie tylko tę dyskusję nasilił.

W sieci pojawiają się zdjęcia sielskich krajobrazów z Polski, a nawet mapy pokazujące, że nasz kraj nie przyjmuje muzułmańskich imigrantów. Taki obraz Polski wyłania się z tej internetowej dyskusji.

Jedni twierdzą, że to dlatego, gdyż nie przyjmujemy muzułmańskich imigrantów. Tu kampania polskiego rządu na pewno zrobiła swoje, bo widać, że premier Szydło i jej stanowisko wobec uchodźców znajduje zwolenników. Ale inni doszukują się historycznych przyczyn. Pisząc, na przykład, że Polska nigdy nie dokonała inwazji na kraj islamski.W każdym razie zagraniczny internet właśnie rozstrzyga taki dylemat. I zadaje pytanie: "Dlaczego w Polsce i Japonii nie ma zamachów terrorystycznych?". "Ależ te kraje przyjmują imigrantów" – oponują nieliczni.
W połowie maja szef MSZ Witold Waszczykowski był z wizytą w Japonii i podkreślał wagę partnerstwa strategicznego z tym krajem.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...