Prezes PiS ma powody do zadowolenia. Ale nie tylko on – niespodziewanie w sondażu sporo zyskuje jeszcze jedna partia

Prezes PiS ma powody do zadowolenia. Ale nie tylko on – niespodziewanie sporo zyskuje jeszcze jedna partia
Prezes PiS ma powody do zadowolenia. Ale nie tylko on – niespodziewanie sporo zyskuje jeszcze jedna partia Fot. Mirosław Maciąg / Agencja Gazeta
W najnowszym sondażu partyjnym przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 zmalały słupki dwóch ugrupowań: Platformy Obywatelskiej i Kukiz 15'. Wzrost poparcia odnotowały natomiast Prawo i Sprawiedliwość oraz Nowoczesna. Nad progiem znalazł się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej, którego wynik przez ostatni miesiąc się nie zmienił.

Na czele sondażu niezmiennie pozostaje PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego zyskała 3 pkt. i może liczyć na 32 proc. poparcie. Na drugim miejscu PO, która straciła 4 pkt. i obecnie chce na nią głosować 27 proc. badanych. Różnica między ugrupowaniami wynosi zatem 5 punktów procentowych i opozycja nie ma już takich powodów do radości, jak to było przed miesiącem. Wówczas niemal wszystkie badania wskazywały, że Platforma zrównuje się z partią rządzącą i nawet Jarosław Kaczyński przyznawał, że PiS zaliczyło dołek, prognozując, że jego ugrupowanie czeka szybkie odbicie.
Na trzecim miejscu w tym sondażu jest Kukiz'15 z poparciem 9 proc. (po stracie 1 punktu), a na czwartym – Nowoczesna. Ugrupowanie Ryszarda Petru do tej pory w badaniach szło coraz mocniej w dół – tym razem zyskało 3 pkt. Nad progiem pozostaje jeszcze SLD z poparciem 6 proc. badanych.

Gdy dwa miesiące temu w szeregach PO zapanowała euforia z powodu dobrych wyników sondażowych, przypominaliśmy w naTemat, jakim rozczarowaniem może się zakończyć przedwczesna radość polityków.

źródło: fakty.tvn.pl
Trwa ładowanie komentarzy...