Oto najbardziej wiarygodna recenzja "dobrej zmiany" w TVP. Oglądalność "Wiadomości" i "Teleexpressu" leci mocno w dół

Oto najbardziej wiarygodna recenzja "dobrej zmiany" w TVP. Oglądalność "Wiadomości" i "Teleexpressu" leci mocno w dół
Oto najbardziej wiarygodna recenzja "dobrej zmiany" w TVP. Oglądalność "Wiadomości" i "Teleexpressu" leci mocno w dół Fot. screen ze strony http://wiadomosci.tvp.pl/
Liczby nie kłamią – to prawda stara jak świat. No i liczby wskazują, co widzowie myślą o wiarygodności programów informacyjnych TVP. Branżowy serwis wirtualnemedia.pl zaprezentował comiesięczne zestawienie. W nim na czele są "Fakty" TVN. "Wiadomości" TVP są drugie, na trzecim miejscu znalazł się "Teleexpress", "Wydarzenia" Polsatu zajęły czwartą pozycję, a "Panorama" w Dwójce piątą.

W tym zestawieniu "Fakty" jeszcze bardziej umocniły swoją przewagę nad "Wiadomościami". Głównemu dziennikowi telewizji TVN w porównaniu z ubiegłym rokiem przybyło 28 tys. widzów, zaś dziennikowi o 19.30 ubyło 175 tys. Strata, jaką poniosły "Wiadomości" TVP, to i tak niewiele w porównaniu z tym, ilu widzów utracił "Teleexpress". Widownia tego dziennika zmalała o 224 tys. osób. A przecież jeszcze niedawno, gdy głównym prowadzącym program był Maciej Orłoś, "Teleexpress" był liderem w tym rankingu.

Widzę jeszcze spory potencjał spadków oglądalności programów TVP. Wiadomości i Teleexpress to audycje na miarę i możliwości Dobrej Zmiany. Tylko tak dalej.

Kolejny sukces. Znów trzeba awansować Pobudzina!

logo TVP i wiadomości zaczyna budzić takie emocje jak kiedyś napis na hełmie ZOMO

wirtualnemedia.pl
To tylko niektóre oceny, jakie pojawiły się pod zestawieniem przygotowanym przez branżowy portal. Jednak nie wszystkie komentarze miały taki ton. Niektórym spadek oglądalności nie przeszkadza – wręcz przeciwnie.

Proste - "Wiadomości" do końca 2015 roku były adresowane do zupełnie innej grupy odbiorców niż obecnie. Nastąpiła wymiana targetu - że się tak wyrażę slangiem medialnym. "Wiadomości" faktycznie straciły dotychczasowego widza. Dzisiaj są nastawione na widzów o bardziej konserwatywnych poglądach i nie ma w tym nic złego...

Nawet jeśli blisko miliona, to co w związku z tym? "Wiadomości" nareszcie są programem misyjnym, a takie programy mogą tracić oglądalność - to żaden grzech.

wirtualnemedia.pl
Spadek oglądalności programów informacyjnych w TVP trwa, odkąd przy Woronicza zarządza Jacek Kurski. Początkowo prezes narodowej telewizji skarżył się na metodologię badań i samą firmę badawczą – dziś już jego skarg w tej kwestii nie słychać.

źródło: wirtualnemedia.pl
Trwa ładowanie komentarzy...