Była aborcja, jest biznes. Teraz Ordo Iuris wspiera "Wiarę w Biznesie" – jeżdżą po Polsce i robią katolicką rewolucję

Fragment logo Katolickiej Rewolucji w Biznesie.
Fragment logo Katolickiej Rewolucji w Biznesie. Fot. Skreen/Wiara w Biznesie
"Katolicka Rewolucja w Biznesie" – tak nazywa się cykl konferencji, które właśnie odbywają się w wielu miastach Polski. Była już w Warszawie, we wtorek w Gdyni, w środę w Toruniu, będzie w innych miejscach. I tak przez maj i do końca czerwca. Można powiedzieć, że prawdziwa ofensywa, niektórzy kpią, że całe tournee. Za konferencjami stoi organizacja Wiara w Biznesie oraz Polska Akademia Biznesu. Ale głównym partnerem jest Ordo Iuris. Słynni bojownicy o zakaz aborcji w Polsce. Jak się okazuje, teraz uczą wartości chrześcijańskich w biznesie.

Konferencje odbywają się pod honorowym patronatem bardzo szacownych instytucji, firm, a nawet sześciu arcybiskupów, nie mówiąc o biskupach. "Polecając Bożej opiece wszystkich organizatorów i uczestników konferencji, z serca błogosławię" – napisał w liście metropolita lubelski Stanisław Budzik.

Arcybiskup Stanisław Budzik objął naszą konferencję "Katolicka Rewolucja w Biznesie" swoim osobistym patronatem ! http://www.konferencje.wiarawbiznesie.pl Serdecznie dziękujemy!

Opublikowany przez Wiara w Biznesie na 8 maja 2017
Pieczę nad konferencjami objęło również Ministerstwo Energii, prezydenci poszczególnych miast, wiele katolickich mediów, a także TVP1. Dlatego w internecie można znaleźć kpiące komentarze z pytaniem, czy imprezy będą transmitowane w telewizji publicznej."Katolicy szykują rewolucję w biznesie" – pod takim hasłem promują wydarzenia katolickie media. Logo konferencji faktycznie ukazuje dość bojowy nastrój.
"To podnosi prestiż Ordo Iuris"
Na cały, dwumiesięczny, cykl w 13 miastach, zapisało się niemal tysiąc osób. Konferencje odbywają się od połowy maja i być może nigdy byśmy o nich nie usłyszeli, gdyby nie wtorkowe spotkanie w Gdyni. Tu bowiem pojawił się protest. Nie wszystkim spodobało się, że patronat nad taką imprezą obejmuje prezydent miasta. A poza tym emocje wywołało zaangażowanie Ordo Iuris.

Kilka zdjęć z Katolickiej Rewolucji w Biznesie z Warszawy :) a już w przyszłym tygodniu - Białystok -...

Opublikowany przez Wiara w Biznesie na 26 maja 2017
– To organizacja, której udowodniono powiązania z sektą, która jest szkodliwa, stosuje mowę nienawiści, propaguje wartości pseudonaukowe. Mam wrażenie, że wciska się wszędzie – mówi naTemat Elżbieta Jachlewska z Inicjatywy Feministycznej. To ona napisała oburzony list do prezydenta. Zareagowała też partia Razem.– Udział Ordo Iuris w konferencji, nad którą patronat objęło tyle instytucji, tylko podnosi prestiż tej instytucji. Jej członkowie to główni prelegenci – dodaje. Wśród nich jest m.in. Jerzy Kwaśniewski, wiceprezes Zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Inicjatywa Feministyczna złożyła dwa pisma - do Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz do Dyrektorki Parku...

Opublikowany przez Elżbieta Jachlewska na 1 czerwca 2017
"Zła jest miłość do pieniędzy"
Ale to nie Ordo Iuris jest głównym organizatorem. To Polska Akademia Biznesu i związana z nią Fundacja "Wiara w Biznesie", która działa od 2014 roku. Właścicielem pierwszej jest Tomasz Sztreker, prezsem drugiej – jego ojciec, Wojciech.

Rok temu, również w Gdyni, zorganizowali np. konferencję pt. "Polak: Katolik czy krętacz – czyli jak zarabiać miliony żeby nie musieć się z tego spowiadać" i – jak pisały lokalne media – było to największe przedsięwzięcie w północnej Polsce.
Tomasz Sztreker
Współzałożyciel "Wiary w Biznesie", 2016 rok

"Spotkanie w Gdyni odbywa się pod symbolicznym hasłem, z którym dużo osób może mieć dziś problem. Często bowiem zastanawiamy się czy jestem gotowy, żeby zarabiać duże pieniądze oraz czy te duże pieniądze nie zakłócą moich relacji z Panem Bogiem. Poprzez naszą konferencję chcemy znaleźć odpowiedź na to pytanie". Czytaj więcej

Portal gdynia.naszemiasto.pl cytował jednego z uczestników (a było wielu przedsiębiorców, łącznie z prezesami banków).
Krzysztof Jędrzejewski
Właściciel Mostostal Zabrze, 2016 rok

" Dla wielu ludzi, nawet wierzących, wiara i biznes to dwa wykluczające się obszary. Trzeba pamiętać jednak, że Pan Bóg chce być we wszystkich codziennych obszarach naszego życia, a więc także w biznesie. Biznes sam w sobie nie jest zły czy nieczysty, jak to często się uważa. Zła jest miłość do pieniędzy". Czytaj więcej

Zorganizowali też Chrześcijańskie Forum Przedsiębiorczości z udziałem m.in. prezes NBP, prezesów wielu innych firm, a wydarzenie otwierał Kardynał Kazimierz Nycz.

NAJWIĘKSZE CHRZEŚCIJAŃSKIE WYDARZENIE DLA BIZNESU W POLSCE!

Opublikowany przez Polska Akademia Biznesu na 9 listopada 2016
Uczciwość w biznesie i inne wartości
Tomasz Sztreker mówi nam, że wszyscy uczestnicy "Katolickiej Rewolucji w Biznesie" to, jak nazwa wskazuje, osoby wierzące. Takie, które popierają inicjatywę stworzenia w Polsce sieci chrześcijańskich firm, które wyznają chrześcijańskie zasady i chcą mieć pewność, że firma, z którą współpracują, wyda pieniądze na cele, które są zgodne z ich wartościami.

– A nie na cele, które są szkodliwe dla mojego Kościoła – podkreśla w rozmowie z naTemat. Jest oburzony reakcją Inicjatywy Feministycznej, odsyła do swojego oświadczenia na stronie konferencji, gdzie tłumaczy, że Polska Akademia Biznesu oraz "Wiara w Biznesie" to organizacje świeckie, których podstawowym obszarem działania jest edukacja w sferze gospodarczej.

Zapewnia jednak, że już zgłosiło się do niego 7 tysięcy przedsiębiorców z całej Polski, stworzyła się już zatem w biznesie pewna, katolicka społeczność.

"Systemy zarządzania proponowane w Biblii"
Dla jednych kontrowersyjni, dla innych nie. Ale nie da się ukryć, że ich zaangażowanie widać mocniej zwłaszcza za "dobrej zmiany". – Czy oni się modlą na tych konferencjach? O co w tych chodzi? – spytał kolega. Fakt, w sieci można znaleźć takie relacje ze spotkań fundacji.

Zdjęcia z ostatniej Mszy Świętej dla przedsiębiorców w Garwolinie. Zapraszamy na kolejną już 16 listopada!

Opublikowany przez Wiara w Biznesie na 9 listopada 2016

Tomasz Sztreker tak tłumaczy swoje konferencje: – Nasi prelegenci mówią o wartościach chrześcijańskich w biznesie. O uczciwości w prowadzeniu firm. O swoim świadectwie, gdy się nawrócili. O tym, że mieli trudne momenty w życiu, ale powrócili do Boga. O szybkich zmianach w prawie. O tym, jakie zagrożenia może nieść jednoosobowa działalność gospodarcza, że w takiej sytuacji odpowiadamy swoim majątkiem.

W internecie znajdujemy jeszcze takie zagadnienia, jak np. "czy możliwa jest wiara w biznesie oraz powołanie do bycia majętnym przedsiębiorcą". Albo: "prezentacja systemów zarządzania proponowanych w Biblii oraz omówienie praktycznych narzędzi pomocnych w prowadzeniu firmy zgodnie z katolickimi wartościami".

"Jak ktoś chce słuchać tych bzdur, niech słucha"
Elżbieta Jachlewska z Inicjatywy Feministycznej jest jednocześnie przedsiębiorcą i prowadzi własną działalność gospodarczą. O konferencji dowiedziała się w ten sposób, że jako przedsiębiorca, otrzymała na nią zaproszenie i przyjrzała mu się bliżej.

– Im dalej w las, tym było gorzej. To mielenie pieniędzy, żadnej merytoryki, totalne bzdury – mówi. Prosi, by to zaznaczyć, że ona nie ma nic przeciwko tej konferencji, ani jej organizatorom, tylko m.in. patronatowi prezydenta. – Jest wolność słowa, jak ktoś chce słuchać tych bzdur, niech słucha. Ja nie mam pojęcia, co ma Energia do wiary w biznesie. Dla mnie wiara naucza o życiu w skromności, a tu jest mowa o bogactwie, o zarabianiu pieniędzy – mówi.

A jednak, zgłosiło się już tylu przedsiębiorców. –Dziwi się pani? – odpowiada pytaniem na pytanie. Takie czasy. Taki patronat imprezy. – Jak się ma firmę i bierze udział w takiej imprezie, którą wspiera tyle instytucji, to jest szansa na dobre zlecenia – tak to widzi.

I jeszcze o rodzinie
W przypadku Ordo Iuris to nie koniec publicznej działalności. 20 czerwca na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego organizuje razem z Katedrą Socjologii tegoż wydziału zupełnie inną konferencję. Tym razem dla zawodów prawniczych pod hasłem "Rodzina przed obliczem Temidy".
Ale to już zupełnie inna bajka.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...