Była aborcja, jest biznes. Teraz Ordo Iuris wspiera "Wiarę w Biznesie" – jeżdżą po Polsce i robią katolicką rewolucję

Fragment logo Katolickiej Rewolucji w Biznesie.
Fragment logo Katolickiej Rewolucji w Biznesie. Fot. Skreen/Wiara w Biznesie
"Katolicka Rewolucja w Biznesie" – tak nazywa się cykl konferencji, które właśnie odbywają się w wielu miastach Polski. Była już w Warszawie, we wtorek w Gdyni, w środę w Toruniu, będzie w innych miejscach. I tak przez maj i do końca czerwca. Można powiedzieć, że prawdziwa ofensywa, niektórzy kpią, że całe tournee. Za konferencjami stoi organizacja Wiara w Biznesie oraz Polska Akademia Biznesu. Ale głównym partnerem jest Ordo Iuris. Słynni bojownicy o zakaz aborcji w Polsce. Jak się okazuje, teraz uczą wartości chrześcijańskich w biznesie.

Konferencje odbywają się pod honorowym patronatem bardzo szacownych instytucji, firm, a nawet sześciu arcybiskupów, nie mówiąc o biskupach. "Polecając Bożej opiece wszystkich organizatorów i uczestników konferencji, z serca błogosławię" – napisał w liście metropolita lubelski Stanisław Budzik.

Arcybiskup Stanisław Budzik objął naszą konferencję "Katolicka Rewolucja w Biznesie" swoim osobistym patronatem ! http://www.konferencje.wiarawbiznesie.pl Serdecznie dziękujemy!

Opublikowany przez Wiara w Biznesie na 8 maja 2017
Pieczę nad konferencjami objęło również Ministerstwo Energii, prezydenci poszczególnych miast, wiele katolickich mediów, a także TVP1. Dlatego w internecie można znaleźć kpiące komentarze z pytaniem, czy imprezy będą transmitowane w telewizji publicznej."Katolicy szykują rewolucję w biznesie" – pod takim hasłem promują wydarzenia katolickie media. Logo konferencji faktycznie ukazuje dość bojowy nastrój.
"To podnosi prestiż Ordo Iuris"
Na cały, dwumiesięczny, cykl w 13 miastach, zapisało się niemal tysiąc osób. Konferencje odbywają się od połowy maja i być może nigdy byśmy o nich nie usłyszeli, gdyby nie wtorkowe spotkanie w Gdyni. Tu bowiem pojawił się protest. Nie wszystkim spodobało się, że patronat nad taką imprezą obejmuje prezydent miasta. A poza tym emocje wywołało zaangażowanie Ordo Iuris.

Kilka zdjęć z Katolickiej Rewolucji w Biznesie z Warszawy :) a już w przyszłym tygodniu - Białystok -...

Opublikowany przez Wiara w Biznesie na 26 maja 2017
– To organizacja, której udowodniono powiązania z sektą, która jest szkodliwa, stosuje mowę nienawiści, propaguje wartości pseudonaukowe. Mam wrażenie, że wciska się wszędzie – mówi naTemat Elżbieta Jachlewska z Inicjatywy Feministycznej. To ona napisała oburzony list do prezydenta. Zareagowała też partia Razem.

– Udział Ordo Iuris w konferencji, nad którą patronat objęło tyle instytucji, tylko podnosi prestiż tej instytucji. Jej członkowie to główni prelegenci – dodaje. Wśród nich jest m.in. Jerzy Kwaśniewski, wiceprezes Zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Inicjatywa Feministyczna złożyła dwa pisma - do Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz do Dyrektorki Parku...

Opublikowany przez Elżbieta Jachlewska na 1 czerwca 2017
"Zła jest miłość do pieniędzy"
Ale to nie Ordo Iuris jest głównym organizatorem. To Polska Akademia Biznesu i związana z nią Fundacja "Wiara w Biznesie", która działa od 2014 roku. Właścicielem pierwszej jest Tomasz Sztreker, prezsem drugiej – jego ojciec, Wojciech.

Rok temu, również w Gdyni, zorganizowali np. konferencję pt. "Polak: Katolik czy krętacz – czyli jak zarabiać miliony żeby nie musieć się z tego spowiadać" i – jak pisały lokalne media – było to największe przedsięwzięcie w północnej Polsce.
Tomasz Sztreker
Współzałożyciel "Wiary w Biznesie", 2016 rok

"Spotkanie w Gdyni odbywa się pod symbolicznym hasłem, z którym dużo osób może mieć dziś problem. Często bowiem zastanawiamy się czy jestem gotowy, żeby zarabiać duże pieniądze oraz czy te duże pieniądze nie zakłócą moich relacji z Panem Bogiem. Poprzez naszą konferencję chcemy znaleźć odpowiedź na to pytanie". Czytaj więcej

Portal gdynia.naszemiasto.pl cytował jednego z uczestników (a było wielu przedsiębiorców, łącznie z prezesami banków).
Krzysztof Jędrzejewski
Właściciel Mostostal Zabrze, 2016 rok

" Dla wielu ludzi, nawet wierzących, wiara i biznes to dwa wykluczające się obszary. Trzeba pamiętać jednak, że Pan Bóg chce być we wszystkich codziennych obszarach naszego życia, a więc także w biznesie. Biznes sam w sobie nie jest zły czy nieczysty, jak to często się uważa. Zła jest miłość do pieniędzy". Czytaj więcej

Zorganizowali też Chrześcijańskie Forum Przedsiębiorczości z udziałem m.in. prezes NBP, prezesów wielu innych firm, a wydarzenie otwierał Kardynał Kazimierz Nycz.

NAJWIĘKSZE CHRZEŚCIJAŃSKIE WYDARZENIE DLA BIZNESU W POLSCE!

Opublikowany przez Polska Akademia Biznesu na 9 listopada 2016
Uczciwość w biznesie i inne wartości
Tomasz Sztreker mówi nam, że wszyscy uczestnicy "Katolickiej Rewolucji w Biznesie" to, jak nazwa wskazuje, osoby wierzące. Takie, które popierają inicjatywę stworzenia w Polsce sieci chrześcijańskich firm, które wyznają chrześcijańskie zasady i chcą mieć pewność, że firma, z którą współpracują, wyda pieniądze na cele, które są zgodne z ich wartościami.


– A nie na cele, które są szkodliwe dla mojego Kościoła – podkreśla w rozmowie z naTemat. Jest oburzony reakcją Inicjatywy Feministycznej, odsyła do swojego oświadczenia na stronie konferencji, gdzie tłumaczy, że Polska Akademia Biznesu oraz "Wiara w Biznesie" to organizacje świeckie, których podstawowym obszarem działania jest edukacja w sferze gospodarczej.

Zapewnia jednak, że już zgłosiło się do niego 7 tysięcy przedsiębiorców z całej Polski, stworzyła się już zatem w biznesie pewna, katolicka społeczność.

"Systemy zarządzania proponowane w Biblii"
Dla jednych kontrowersyjni, dla innych nie. Ale nie da się ukryć, że ich zaangażowanie widać mocniej zwłaszcza za "dobrej zmiany". – Czy oni się modlą na tych konferencjach? O co w tych chodzi? – spytał kolega. Fakt, w sieci można znaleźć takie relacje ze spotkań fundacji.

Zdjęcia z ostatniej Mszy Świętej dla przedsiębiorców w Garwolinie. Zapraszamy na kolejną już 16 listopada!

Opublikowany przez Wiara w Biznesie na 9 listopada 2016

Tomasz Sztreker tak tłumaczy swoje konferencje: – Nasi prelegenci mówią o wartościach chrześcijańskich w biznesie. O uczciwości w prowadzeniu firm. O swoim świadectwie, gdy się nawrócili. O tym, że mieli trudne momenty w życiu, ale powrócili do Boga. O szybkich zmianach w prawie. O tym, jakie zagrożenia może nieść jednoosobowa działalność gospodarcza, że w takiej sytuacji odpowiadamy swoim majątkiem.

W internecie znajdujemy jeszcze takie zagadnienia, jak np. "czy możliwa jest wiara w biznesie oraz powołanie do bycia majętnym przedsiębiorcą". Albo: "prezentacja systemów zarządzania proponowanych w Biblii oraz omówienie praktycznych narzędzi pomocnych w prowadzeniu firmy zgodnie z katolickimi wartościami".

"Jak ktoś chce słuchać tych bzdur, niech słucha"
Elżbieta Jachlewska z Inicjatywy Feministycznej jest jednocześnie przedsiębiorcą i prowadzi własną działalność gospodarczą. O konferencji dowiedziała się w ten sposób, że jako przedsiębiorca, otrzymała na nią zaproszenie i przyjrzała mu się bliżej.

– Im dalej w las, tym było gorzej. To mielenie pieniędzy, żadnej merytoryki, totalne bzdury – mówi. Prosi, by to zaznaczyć, że ona nie ma nic przeciwko tej konferencji, ani jej organizatorom, tylko m.in. patronatowi prezydenta. – Jest wolność słowa, jak ktoś chce słuchać tych bzdur, niech słucha. Ja nie mam pojęcia, co ma Energia do wiary w biznesie. Dla mnie wiara naucza o życiu w skromności, a tu jest mowa o bogactwie, o zarabianiu pieniędzy – mówi.

A jednak, zgłosiło się już tylu przedsiębiorców. –Dziwi się pani? – odpowiada pytaniem na pytanie. Takie czasy. Taki patronat imprezy. – Jak się ma firmę i bierze udział w takiej imprezie, którą wspiera tyle instytucji, to jest szansa na dobre zlecenia – tak to widzi.

I jeszcze o rodzinie
W przypadku Ordo Iuris to nie koniec publicznej działalności. 20 czerwca na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego organizuje razem z Katedrą Socjologii tegoż wydziału zupełnie inną konferencję. Tym razem dla zawodów prawniczych pod hasłem "Rodzina przed obliczem Temidy".
Ale to już zupełnie inna bajka.
Trwa ładowanie komentarzy...