Najbardziej intrygujące pytanie wynikające z oświadczenia majątkowego Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jakim cudem to robi?

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Ma na głowie niemałe przecież sprawy stolicy, boryka się z aferą reprywatyzacyjną, bierze aktywny udział w polityce swojego ugrupowania. Jakim cudem znajduje jeszcze czas na wykłady na Uniwersytecie Warszawskim? To nie drobne zajęcie dodatkowe, ale praca wyceniania przez uczelnię na przeszło 122 tys. zł.

To dane z najnowszego oświadczenia majątkowego prezydent stolicy. Na jej majątek o wartości 6,5 mln zł składają się oszczędności o wartości ponad 3 mln zł, papiery wartościowe wyceniane na 646 tys. zł, a także dom oraz mieszkanie. Zdziwienie internautów wzbudza jednak nie wartość samego majątku, ale liczba zajęć Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jakim cudem, obok zajmującej polityki, znajduje jeszcze czas na wykłady na UW?

To główne obok pracy w ratuszu źródło jej dochodów. Wynagrodzenie z Uniwersytetu Warszawskiego wyniosło 122 925 zł. Hanna Gronkiewicz-Waltz prowadzi zajęcia m.in z publicznego prawa gospodarczego. Dodajmy, że prezydent Warszawy zajęła drugą pozycję w rankingu zamożności samorządowców. Bogatszy od niej jest tylko włodarz Krakowa.

Majątek Jacka Majchrowskiego opiewa na kwotę 11,1 mln zł. Prezydent Krakowa ma dom o wartości 2,5 mln zł i dwie działki, które wycenia się na ponad 6 mln zł. Tuż za nim, na drugim miejscu w zestawieniu najbogatszych prezydentów miast, znalazła się Hanna Gronkiewicz-Waltz (majątek wyceniany na blisko 6,5 mln zł). Oprócz domu (1,1 mln zł), mieszkania (1,5 mln zł) i oszczędności (ponad 3 mln zł), w oświadczeniu majątkowym prezydent Warszawy figurują: samochód samochód volvo XC 90 i żaglówka Sasanka. Głównym źródłem dochodów Gronkiewicz-Waltz (poza urzędem) jest wynagrodzenie z Uniwersytetu Warszawskiego w wysokości 122 925 zł – informuje TVN Warszawa.


Ostatnie miejsce na podium zajął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. A jego majątek szacuje się na kwotę 3,4 mln zł. Zaś najmniej majętnym prezydentem jest Krzysztof Żuk. Oszczędności włodarza Lublina wynoszą 22 tys. zł. Do tego należy doliczyć: grunty orne i łąki (ich wartość wynosi 30 tys. zł) i trzy samochody.

źródło: TVN Warszawa
Trwa ładowanie komentarzy...