"Chcecie, by odbyła się impreza z udziałem muzułmańskich imigrantów?". PiS przekracza granice hejtu w ataku na Owsiaka

Prawo i Sprawiedliwość na Twitterze przekroczyło wszelkie granice hejtu atakując Jerzego Owsiaka i Przystanek Woodstock.
Prawo i Sprawiedliwość na Twitterze przekroczyło wszelkie granice hejtu atakując Jerzego Owsiaka i Przystanek Woodstock. Fot. Twitter.com/pisorgpl
Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy partia rządząca ma jakiekolwiek hamulce w uprawianiu nienawistnej propagandy wycelowanej w jej przeciwników, to odpowiedź brzmi: nie. A dowodem na to jest jeden z najnowszych tweetów, który pojawił się na oficjalnym koncie Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze.

– W sprawie Przystanku Woodstock już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie. W tym roku opinia też będzie negatywna – takie kłopoty Jurkowi Owsiakowi i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapowiedział w środę. Jako jednego z argumentów przeciwko Przystankowi Woodstock wymienił fakt, iż organizator tej imprezy "protestował w mediach prywatnych związanych z totalną opozycją". W tym sporze opinia publiczna murem stanęła jednak raczej za liderem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działania partii rządzącej ewidentnie zmierzające do storpedowania tegorocznego Przystanku Woodstock zostały ostro skrytykowane.W tej sytuacji bierni nie mogli być spece Prawa i Sprawiedliwości od marketingu politycznego. W czwartek na Twitterze uruchomiono więc wymierzoną w Jerzego Owsiaka i WOŚP kampanię hejtu, do której wykorzystano nienawiść Polaków do uchodźców z krajów muzułmańskich.
Jak informowaliśmy w naTemat, Jurek Owsiak obszernie odpowiedział na zarzuty stawiane Przystankowi Woodstock przez szefa MSWiA. – Nasz festiwal jest pozytywnym przesłaniem uczącym ludzi wzajemnego poszanowania, a także dbania o siebie i przestrzegania reguł, które na tym festiwalu panują. Ale nawet przez 5 minut nie zwalnia nas to i nigdy nie zwalniało z myślenia o jego bezpieczeństwie. Jeśli Pan chce to zrozumieć – najlepiej byłoby to zrobić odwiedzając nas, co czynili pana poprzednicy – oznajmił.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...