"Chcecie, by odbyła się impreza z udziałem muzułmańskich imigrantów?". PiS przekracza granice hejtu w ataku na Owsiaka

Prawo i Sprawiedliwość na Twitterze przekroczyło wszelkie granice hejtu atakując Jerzego Owsiaka i Przystanek Woodstock.
Prawo i Sprawiedliwość na Twitterze przekroczyło wszelkie granice hejtu atakując Jerzego Owsiaka i Przystanek Woodstock. Fot. Twitter.com/pisorgpl
Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy partia rządząca ma jakiekolwiek hamulce w uprawianiu nienawistnej propagandy wycelowanej w jej przeciwników, to odpowiedź brzmi: nie. A dowodem na to jest jeden z najnowszych tweetów, który pojawił się na oficjalnym koncie Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze.

– W sprawie Przystanku Woodstock już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie. W tym roku opinia też będzie negatywna – takie kłopoty Jurkowi Owsiakowi i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapowiedział w środę. Jako jednego z argumentów przeciwko Przystankowi Woodstock wymienił fakt, iż organizator tej imprezy "protestował w mediach prywatnych związanych z totalną opozycją". W tym sporze opinia publiczna murem stanęła jednak raczej za liderem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działania partii rządzącej ewidentnie zmierzające do storpedowania tegorocznego Przystanku Woodstock zostały ostro skrytykowane.

W tej sytuacji bierni nie mogli być spece Prawa i Sprawiedliwości od marketingu politycznego. W czwartek na Twitterze uruchomiono więc wymierzoną w Jerzego Owsiaka i WOŚP kampanię hejtu, do której wykorzystano nienawiść Polaków do uchodźców z krajów muzułmańskich.
Jak informowaliśmy w naTemat, Jurek Owsiak obszernie odpowiedział na zarzuty stawiane Przystankowi Woodstock przez szefa MSWiA. – Nasz festiwal jest pozytywnym przesłaniem uczącym ludzi wzajemnego poszanowania, a także dbania o siebie i przestrzegania reguł, które na tym festiwalu panują. Ale nawet przez 5 minut nie zwalnia nas to i nigdy nie zwalniało z myślenia o jego bezpieczeństwie. Jeśli Pan chce to zrozumieć – najlepiej byłoby to zrobić odwiedzając nas, co czynili pana poprzednicy – oznajmił.
Trwa ładowanie komentarzy...