To już pewne: Donald Trump odwiedzi Polskę. Ma wygłosić "ważne przemówienie".

Donald Trump odwiedzi Polskę w drodze na szczyt państw G20
Donald Trump odwiedzi Polskę w drodze na szczyt państw G20 facebook.com/WhiteHouse
Potwierdziły się nieoficjalne informacje o przyjeździe prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa do Polski. Prezydent USA odwiedzi nasz kraj 6 lipca.

Donald Trump zatrzyma się w Polsce w drodze na szczyt G20, który odbędzie się w Niemczech. Nie jest znane miejsce spotkania, ani plan wizyty Trumpa w Polsce, ale zarówno minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, jak i minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski podkreślają, że to wizyta prezydenta USA w Polsce jest dowodem na to, że Polska jest ważnym sojusznikiem USA i ważnym partnerem w ramach NATO.

Wizyta ma być poświęcona kwestiom bezpieczeństwa międzynarodowego i regionalnego. Minister Waszczykowski zarysował także listę tematów, które strona polska będzie chciała poruszyć - "Będziemy starali się zachęcić Amerykanów do rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Będziemy też mówić o zachowaniu rosyjskim. Dla Polski nie ma ważniejszego problemu w tej chwili dziedzinie bezpieczeństwa jak rozwiązanie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, którego każda eskalacja może się negatywnie odbić na warunkach bezpieczeństwa".
Oprócz spotkania Trump-Duda, prezydent Stanów Zjednoczonych ma spotkać się z przywódcami krajów Trójmorza (państwa bałtyckie, kraje Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów). Rzecznik Białego Domu w swoim oświadczeniu stwierdził także, że Donald Trump wygłosi "ważne przemówienie, aby zademonstrować silne związki z Europą Środkową."

źródło: tvn24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...