Paweł Kukiz stracił wpływy w TVP. Teraz skarży się do CBA na "swojego" wiceprezesa, który urwał się ze smyczy

Maciej Stanecki "urwał się" Pawłowi Kukizowi i nie realizuje interesów tego ugrupowania. Nie tak miało być.
Maciej Stanecki "urwał się" Pawłowi Kukizowi i nie realizuje interesów tego ugrupowania. Nie tak miało być. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Paweł Kukiz pokładał wielkie nadzieje w "swoim" człowieku zasiadającym w zarządzie TVP. Po kilkunastu miesiącach okazało się, jak bardzo się pomylił. Teraz skarży na niego do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zaufanym człowiekiem ze środowiska Pawła Kukiza miał być Maciej Stanecki, który do zarządu TVP wszedł w styczniu 2016 roku. Stanowisko wiceprezesa w telewizji publicznej kukizowcom zaoferował PiS po przejęciu przez tę partię władzy. Jak mówią politycy Kukiz'15, Stanecki nie spełnia pokładanych w nim nadziei. A jakie miał zadanie?

Politycy z ugrupowania Pawła Kukiza już od dawna mówią, że jest ich zdecydowanie za mało w mediach publicznych. Człowiek na tak wysokim stanowisku miał to zmienić. Ich zdaniem, niewiele zmieniło się na lepsze. Jeszcze niedawno kukizowcy chcieli "przejąć" portal tvp.info obsadzając stanowiska w redakcji. Nic z tego nie wyszło, a lider ruchu "łudził się, że będą mieć wpływ na TVP". Paweł Kukiz zaczął także krytykować Jacka Kurskiego i media publiczne.
Dwa tygodnie temu w jednym z wywiadów, o telewizji publicznej powiedział, że ogląda ją "z obrzydzeniem od czasu do czasu. To propagandowa tuba". Stwierdził też, że to "co jest najgorsze z perspektywy Prawa i Sprawiedliwości – oni się sami "zaorają" tą telewizją". Były artysta skrytykował także Jacka Kurskiego za doprowadzenie do odwołania festiwalu w Opolu.

Cierpliwość Pawła Kukiza do Macieja Staneckiego skończyła się definitywnie w chwili, gdy postanowił złożyć na niego doniesienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które miałoby sprawdzić kwestię przetargów na zakup programów, digitalizację i technologię, za które bezpośrednio odpowiada wiceprezes.


CBA nie skomentowało tych doniesień.

źródło: wyborcza.pl
Trwa ładowanie komentarzy...