Przestraszyli się dowcipów Kryszaka? TVP po raz pierwszy nie będzie transmitować Mazurskiej Nocy Kabaretowej

Przestraszyli się dowcipów Kryszaka? TVP po raz pierwszy nie będzie transmitować Mazurskiej Nocy Kabaretowej
Przestraszyli się dowcipów Kryszaka? TVP po raz pierwszy nie będzie transmitować Mazurskiej Nocy Kabaretowej Fot. Łukasz Antczak / Agencja Gazeta
Ta impreza istnieje od 1999 roku i od samego początku była ona transmitowana przez TVP. Ale nadszedł czas na zmianę. Trudno powiedzieć, że dobrą. Raczej smutną. Bo w mediach narodowych coraz mniej jest powodów i okazji do śmiechu.

W tym roku Telewizja Polska nie będzie transmitować 19. Mazurskiej Nocy Kabaretowej – informację w tej sprawie przekazał branżowy miesięcznik "Press". Coroczna impreza w Mrągowie planowana jest na 8 lipca, a zatem decyzja w tej sprawie zapadła niemal w ostatniej chwili. Organizator kabaretowej nocy, Stowarzyszenia Promocji Sztuki Kabaretowej "Paka" nie podaje na razie, czy i jaka telewizja telewizja będzie transmitować do wydarzenie. Jedynie zaprasza do Mrągowa, przedstawiając jedną z gwiazd.
Sopocki Hit Kabaretowy

I na powszechne życzenie - Jerzy Kryszak

Opublikowany przez Polsat SuperHit Festiwal na 29 maja 2017
W transmitowanej pod koniec maja w Polsacie kabaretowej części SuperHit Festiwalu nie zabrakło uszczypliwości wobec władz. Jerzy Kryszak podbił serca widzów obśmiewając zarówno prezydenta, czy ministrów PiS, jak i byłego premiera Donalda Tuska. Występ zakończył piosenką "Marionetki":

Marionetki, marionetki podrygują bezrozumnie,
ktoś pociąga za sznureczki, jak pociąga, widać umie.

Tuż po występie w Sopocie w wywiadzie dla naTemat Kryszak przyznał: "w TVP dawno mnie nie było. I drzwi tej telewizji chyba nie były za bardzo otwarte".
I wygląda na to, że tak pozostaje, skoro – gdy jego nazwisko pojawiło się na afiszu tegorocznej Mazurskiej Nocy Kabaretowej – TVP zrezygnowała z transmisji, choć robiła to od niemal 20 lat. W programie imprezy są także m.in. występy Ani Mru Mru, Katarzyny Pakosińskiej czy Kabaretu Pod Wyrwigroszem. Warto przypomnieć, że kabarety były jedną z pierwszych "ofiar dobrej zmiany". Na przykład Paranienormalni zniknęli z ramówki TVP tuż po tym, jak władzę przy Woronicza objął Jacek Kurski.

źródło: "Press"
Trwa ładowanie komentarzy...